Etiketti...

Ensi kertaa elämässä olisi edessä tilanne missä yhden yön jutut ovat ajankohtaisia. En nyt eron jälkeen halua missään nimessä uutta suhdetta ennen kuin oma elämä oon taas muuten tolallaan.

Joten, pitäisikö sitä ilmoittaa heti baarissa kun menee juttelemaan että "en sitten hae naisystävää vaan vai yhden yön huumaa"? Vai mikä lienee se oikea etiketti? Lisäksi onko siinä baarissa tutustuessa jotain asioita joista puhumista pitäisi välttää?

Myöskin siinä vaiheessa kun nainen suostuu lähtemään mukaan kämpille niin miten hommat pitää hoitaa (en aio syöttää "mennään vaan nukkumaan" paskaa vaan olla avoin siitä mitä haluan), heti kun ovesta tullaan sisälle niin kiinni naiseen vai pitääkö tarjoja juotavaa tms?
Entäs sitten yhdynnän jälkeen, luonnollisesti nainen saa jäädä nukkumaan sänkyyn, mutta oletaanko mun esimkerkiksi maksavan taksin tai tarjoavan aamiaista aamulla jos nainen on vielä paikalla kun herään?

Sitten vielä se vaihtoehto että päädytäänkin naisen kämpille, muuttako se sitä missä vaiheessa käyn kiinni ja missä vaiheessa mun oletaan häipyvän sieltä, jo silloin kun nainen vielä nukkuu?


Kaikki vihjeet sen suhteen miten hoidan nämä yhden yön jutut tyylikkäästi ilman että loukkaan sitä toista osapuolta ovat tervetulleita.

Ai niin, en ole erityisen kiinnostunut antamaan suuseksiä uudelle tuttavuudella (enkä siis myöskään luonnollisesti odota itse saavani sitä), onko tämä semmoinen asia mikä on joillekkin naisille ongelma?

Kiitos.
232213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

jotenkin nuo tilanteet taitaa useimmiten mennä niin että naiset oksentelee omalle lattialle, pitelet niiden hiuksista sitte herrasmiehenä, tai sammuvat vessaan ja viet niiden koiria ulos. Seksi tapahtuu krapula-aamuna ja näin.
Mut kyl sitä ny juomaa pitää tarjota jos vieraita tulee, ja olla kohtelias jos menee vieraaksi toisen kotiin. Onhan se sillon yöllä ihan hyvä mainita mitä hakee illalta. Muttei kannata jatkuvasti hokea ettei tahdo mitään muuta, se antaa ihmisestä dorkan, pahimmillaan omahyväsen kuvan, niinku olettaisit suoraan että nainen jäis susta roikkumaan. Voi kerran vaikka kysyä suoraan että mitä haet, itse haen yöseuraa, mutta ei ehdottomasti jankata.

nainen alkaa vihjaileen aamusta koska sun olis hyvä lähteä, tai jos hänellä menoa niin samaan aikaan, miten nuo ny sattuu menemään. Naiset ei oo kun miehet, wang bang sisään ja ulos, se siitä, vaan tahtovat myös usein ihan syliseuraa ja jonkun seuraksi nukkumaankin, joskus voi olla ihan kiva vielä aamusta olla hetki sylikkäin, keittää kahvit tjsp. riippuu ihmisestä jos vaikka hakee seurustelun puutteesta pientä korviketta. toki pelkät panotki menee naisilta varsinki kännissä ja jos olet jollain asteella rasittava niin aamusta on mahdollisimman nopeesti kiva päästä eroon. Mutta nuo ny pystyy lukemaan tilanteista ja ihmisistä jos ei ole uuno.

baareissa ei kannata puhua eksistä. Ketä oikeasti kiinnostaa toistensa eksät, silti ihmiset jauhaa niistä.

Mut niin tuohon kiinni käymiseen, niin ei kannata olla hirveen herrasmies, ujo ja sitten yhtäkkiä hyökätä kiinni, saat karatea feissiin

Äänestä

Laita lappu kaulaan : PANOA KAIPAAVA
ja kortsupaketti käteen, sitten sellainen säälittävä ilme naamaan ja menoks.

Äänestä

Mulle on muodostunut sellainen kuva että usein naiset ei halua antaa suuseksiä vieraalle mutta silti monet näistä odottavat saavansa sitä. Vieraista kun on kyse niin pelkästään suojautumista ajatellen miehen vehje olisi helpompi peittää kuin naisen.

Ei muuten pidä odottaa että ekana iltana saat naisen mukaasi jos pidät tason korkealla. Ei sitä irtoa niin helposti kuin kuvitellaan.

Äänestä

Kysy vaikka niin?
Ei anna kuvaa pitkällisestä suhteesta, mutta jostain mukavasta ja lämpimästä.
Ja olen antanut myös jäädä viereen nukkumaan, tökeröä olisi toista yön selkään heitää.. Varsinkin, kun ei ehkä ihan tiedosta, missä on.
Aamiainen on ihan ok, jos toinen sitä kaipailee, kysyn ottaako kahvit, ja joskus olen saanut aamiaisen omaankin vuoteeseeni :)
Eli kohtelias voi kaikin puolin olla.
Mutta älä anna ymmärtää mitään enempää. Sanot vaikka, että kaipaisit hetken läheisyyttä, vierihoitoa.. Lämpöä kesäyöhön.

Ja omat kumit mukaan. Naisella voi niitä olla omasta takaa, mutta jos sattuvat vaikka olemaankin väärää kokoa.. -> noloa..

Äänestä

vastauksia tullut tähän mennessä, mutta vielä lisääkin toivottavasti tulee.

Miten sellainen tilanne, jos nainen on naiskaverinsa kanssa liikenteessä, paraneeko heittää yöseuralaisuuteen viittaavia juttuja silloin kun hän on kuulolla vai odottaa, että kaveri käy wc:ssä tms? Miten lähtemiseen liittyvän tilanteen käsittelisi tyylikkäästi, ehkeivät kaikki naiset oikein tykkää jos jossain vaiheessa heittää, että "moi, me nyt lähdettäisiin sun kaverisi kanssa panemaan, pärjäätkö yksiksesi" :)

Ajoituksesta, missä vaiheessa iltaa on parasta toimia että menestys on parhaimmillaan. Tuntuu että jos yrittää liian aikaisin, niin se on jotenkin turn-off (ajattelevatko naiset, että muut katsovat että on liian helppo kun on valmis lähtemään nopeasti, tai jotain?) tai naisilla saattaa muuten vaan vielä olla halua juhlia baarissa ennen kuin kotiinlähtö kiinnostaa. Toisaalta taas viime hetkiin jättäminen ei välttämättä ole hyvä sekään(?), tulisko siitä sellaiset fiilikset että nyt se yrittää vasta viimeisenä epätoivoisena vaihtoehtona sua, kännikin saattaa jo siinä vaiheessa olla aika paha.

Kauanko teillä on ollut tapana jutella baarituttavuuksien kanssa ennen jatkoille lähtöä? Sekin on vähän kaksipiippuinen juttu, joskus juttua irtoaa ja saa naisennaurattajan itsestään irti, joskus taas tuntuu, että mahdollisuudet sulavat silmissä, kun puheenaiheet eivät oikein ota tuulta ja sitten ajaudutaan paremman puutteessa jauhamaan jostain työstä tai muusta kaiken seksikkään värinän tappavasta aiheesta ja kohta olet tylsä kaverimies, joka ei yöseurana kiinnosta... siirtymällä nopeammin puheesta toimintaan senkin umpikujan olisi ehkä voinut välttää.

Äänestä
  • haluaisiko nainen jossain vaiheessa iltaa lähteä baarista, ja jatkaa sitä sinun kanssasi?
    voi olla, että haluaa kuitenkin vaikka tanssia loppuun asti.
    ja jos heti pitäisi olla lähdössä, kuulostaa siltä, ettei vaihtoehtoja anneta.
    vähän kuin "lähdetään nyt, tai jos ei lähdetä, niin kerrot sen heti, että ehdin pokaamaan jonkun toisen"
    :/

    ja silti, vaikka kaiken tekee oikein, aina ei nappaa.
    silti ei saa lannistua.
    kyynisyys on pahin turn off.
    varmasti kummallekin sukupuolelle.

    Äänestä

  • onko aloite kämpille siirtymisestä klo 23.30 liian nopeaa toimintaa, vai toisaalta 2.30 jo merkki epätoivoisesta viimehetken yrittelystä? Eli milloin nostaa kissa pöydälle...?

    Äänestä

Itse en hae seuraa baareista, vaan netin kautta. Esim. iskuri.net on tullut testattua.

Mutta tuosta suuseksistä... Oma ajatukseni on että on ehkä vain helpottavaa jos mies ei ala vaatimaan sitä puolin eikä toisin, eli että hänen on saatava imut tai päästävä nuolemaan. Ei se ole joka naisen suurin, ylin unelma ollenkaan, vaikka jostain syystä miehet luulevat, siis se nuoltavaksi tuleminen. Mistä sitä tietää mitä pöpöjä ventovieraan suussa on. Tai se paikoillaan passiivisena makaaminen... plääh.

Mutta eniten suuseksi harmittaa siinä mielessä että jos sekin on "pakko" käydä läpi, tuntuu kuin mies olisi kyylännyt vuosikausia pornoleffoja ja laatinut sen mukaisen lukujärjestyksen että nyt sitä ja nyt tätä ja koko roska pitää runnoa läpi vaikka väkisin. Oikein pahaksi kun menee niin sitten aletaan jo löpistä "peppuseksistä". Hyh.

Äänestä
  • Vaikutat seksuaalisesti aika tylsältä ihmiseltä. Mutta eipä sillä väliä, sillä mun pointti on, että naiset ovat YKSILÖITÄ. Toki miehetkin, mutta etenkin naiset, mitä seksiin tulee.

    Kyllä monetkin naiset tykkää suu- ja peppuseksistä, ja jos miehen tekee niitä mieli, niin tottahan toki asian voi ottaa puheeksi. Tottakai nainenkin saa ottaa puheeksi.

    Eikä se pornoleffojen seksi välttämättä mitenkään "huonoa" seksiä ole. Ainakin itse tykkään nussia pitkän kaavan mukaan, kun nussimaan kerran käyn. Tykkään kokeilla eri asentoja, suuseksiä ja ehkä peppuseksiäkin, ihan naisesta riippuen. Ylipäätänsäkin nussimisen kesto ja tapahtumien kulku on pitkälti kiinni siitä, kuinka paljon naista kiinnostaa, sillä itse kyllä jaksan ja viitsin tehdä kaiken mitä tarve vaatii. Edellyttäen tietenkin, että nainen kiihottaa minua. Joskus takavuosina olen ollut sängyssä vähemmän viehättävien naistenkin kanssa, ja silloin toki innostus ei ole niin suurta.

    Mainittakoon, että seurustelen nykyään vakituisesti, enkä harrasta yhden yön juttuja. Joka tapauksessa nussiminen on nussimista. Jos mulla olisi yhden yön suhde, niin en mä naista ihan "helpolla" päästäisi.

    Äänestä

  • 9597654674568486 kirjoitti:

    Vaikutat seksuaalisesti aika tylsältä ihmiseltä. Mutta eipä sillä väliä, sillä mun pointti on, että naiset ovat YKSILÖITÄ. Toki miehetkin, mutta etenkin naiset, mitä seksiin tulee.

    Kyllä monetkin naiset tykkää suu- ja peppuseksistä, ja jos miehen tekee niitä mieli, niin tottahan toki asian voi ottaa puheeksi. Tottakai nainenkin saa ottaa puheeksi.

    Eikä se pornoleffojen seksi välttämättä mitenkään "huonoa" seksiä ole. Ainakin itse tykkään nussia pitkän kaavan mukaan, kun nussimaan kerran käyn. Tykkään kokeilla eri asentoja, suuseksiä ja ehkä peppuseksiäkin, ihan naisesta riippuen. Ylipäätänsäkin nussimisen kesto ja tapahtumien kulku on pitkälti kiinni siitä, kuinka paljon naista kiinnostaa, sillä itse kyllä jaksan ja viitsin tehdä kaiken mitä tarve vaatii. Edellyttäen tietenkin, että nainen kiihottaa minua. Joskus takavuosina olen ollut sängyssä vähemmän viehättävien naistenkin kanssa, ja silloin toki innostus ei ole niin suurta.

    Mainittakoon, että seurustelen nykyään vakituisesti, enkä harrasta yhden yön juttuja. Joka tapauksessa nussiminen on nussimista. Jos mulla olisi yhden yön suhde, niin en mä naista ihan "helpolla" päästäisi.

    Itse haenkin ensisijaisesti "romanttista" seurusteluseksiä jossa pääpointtina on se hurmio mikä tulee siitä että on toiseen ihmiseen lääpällään. Tottakai sellaisen kanssa voi käydä läpi koko repertuaarin, erään miehen kanssa johon olin ihastunut harjoitin anaaliakin (koska hän ei kumin kanssa pystynyt laukeamaan). Mutta pikkuhiljaa touhu alkoi sattua ja minä VIHAAN kipua. :( Cunnilinguksesta puolestaan sain eräältä tyypiltä todella pahan virtsatieinfektion, ja sen jälkeen meni hingut siihen. Mutta ehkä innostun taas siihenkin jos toinen osapuoli eli nuolija on minulle rakas.

    Se mistä en pidä on keinotekoinen lukujärjestysseksi jossa käydään läpi kaikki mahdollinen kauhealla kiireellä sillä mielellä että onpahan nämäkin nyt sitten tämän kanssa tehty. Pornoseksi on pitkälti sellaista mikä on tehty näyttämään ulkoisesti hyvältä, joten se missä nainen pomppii miehen päällä rinnat hytkyen selkä miehen naamaan päin käännettynä ei ole välttämättä juuri se mikä naisesta tuntuisi hyvältä. Tai ei ainakaan tunnu minusta - olen siis tehnyt näitä päätelmiäni kokemuksen pohjalta enkä asenteiden. Jutut mitä en ole kokeillut ovat ryhmä-, eläin- ja lesboseksi, plus eritteiden kanssa lotraukset jos ei tavanomaista sperman kanssa läträämistä oteta lukuun.

    Kosken kovin helposta luota edes yhteen ihmiseen, sen vuoksi ryhmäseksi olisi varmaan aika mahdoton ajatuskin.

    Herää tietysti kysymys että hittojako tälle palstalle kirjoittelen jos haen seurustelua enkä pelkkiä kertapaonoja. Jaa-a, toisinaan sitä on tyytyminen vähään... :(

    Äänestä

Aloittelijan kirjoituksesta paistaa tietty sinisilmäisyys ja naivius yhden yön juttujen suhteen... Ikäänkuin naisen voisi tosta vaan napata baarista mukaan, ja sen jälkeen noudattaa jotain tiettyä etikettiä ja säännöstöä.

Ei elämä ihan noin helppoa ole. Ellet näytä Brad Pittiltä.

Normaalinnäköiselle miehelle yhden yön juttujen saaminen voi olla sattumankauppaa, harvinaista herkkua, työn ja tuskan takana. Etenkin jos ja kun sinulla on jonkinlaisia laatuvaatimuksiakin. Jos mitään laatuvaatimuksia ei ole, vaan nainen kuin nainen kelpaa, niin sitten lienee aavistuksen helpompaa. Mutta miksi sitten edes vaivautua? Oma käsikin tarjoaa ihan kelpo kyydit.

Itse lähtisin avoimin mielin pelikentälle, enkä mitenkään erityisesti mainostaisi, että minä haluan nyt vain ja ainoastaan yhden yön juttua. Ei miehen kannata tuota ääneen mainostaa. Se on ehkä jopa pahin virhe mitä mies voi tehdä. Useimmat naiset yleensä olettaa, että baarien miehet ovat vain pillun perässä, eikä ole hyvä juttu, että heti kättelyssä osoitat heidän luulonsa oikeaksi. Naiset eivät yleensä halua pelkästään yhden yön juttua. Se ei tarkoita sitä, etteivätkö he saattaisi silti sellaiseen sortua, jos tilanne sellaiseksi kehittyy.

Äänestä

Itse en hakemalla hae mitään panoja baareista tai muualtakaan, mutta jos naikkonen tulee jutustelemaan niin katsotaan sitten mihin se johtaa. Mulla ei ole yhtään yhden yön juttua takana. Eronnut kun olen juuri niin on vähän heikko itsetunto ja ei pysty kunnolla naisten kanssa edes juttelemaan jne jne blaa blaa ....

Mutta asiaan. Haluaako naiset yhden yön jutuissa pitkän vai pikaisen panon? Mulla on hyllyllä normaaleja ja kestokumeja. Normaalilla kesto oli suhteessakin luokkaa 2-5min.

Äänestä
  • 2-5 minuuttia?
    ootko oikeesti 85 syntyny, kuulostaa nimittäin joltain 80 vuotiaan hourailulta...
    tai no ollaanhan me suomalaiset maailman nopein kansa...
    -----------------
    aloittajalle:
    mut mitä nyt omista seikkailuistani (jotka toivottavasti on jo takanapäin), niin sanoisin että parhaiten pärjäät jos etenet vaan ihan pers tuntumalla baarissa ja et ole liikaa "metsästys" asenteella, etsit vain jonkun mukavan muijan sieltä ja osoitat olevas ihan hyvä tyyppi jne...

    loppu on aika olosuhteiden armoilla ja kohtalon kauppaa, mut sit jos pääset muijan kanssa jommankumman kämpille niin jossain vaiheessa olis hyvä sanoo jos tulee esim puheeks et sul on loppunu vähä pidempi suhde joku aika sitten, et vielä et ole hakemassa mitään pitkäaikaista, mut ehdottomasti et ala jauhamaan mitää siitä suhteesta, mainitset vain asiasta jotenkin tolleen...

    Yleensä nainen kuitenkin kaipaa lämpöä yms, joten siitä vaan tunteella mukaan, harva kuitenkaan mitään porno panoa etsii :P (ei tietenkään tarkoita etteikö niitä asentoja saisi vaihdella ja välillä nopeampaakin mennä)...

    mut muista kuitenki että jokainen on nainen on yksilöllinen ja jotkut haluaa jotain muuta kuin toiset...
    yleensä kuitenkaan baari-illan jälkeen ei hirveä nälkä olo, että se aamiainen tuskin on tarpeen, aamukahvi on kyl ihan hyvä idea tosin, ja sit silleen oma-alotteisesti muttei mitään turhaa hoppua pitämällä hyvästelet ja lähdet hymy naamalla...

    Äänestä

Kiinnostaisi kuulla näkemyksiä siitä, mikä on oikea kompromissi miehen omatoimisuuden ja naisen kuuntelemisen välillä. Jotkut naiset ovat kirjoittaneet muissa ketjuissa että menee fiilikset, jos mies koko ajan kyselee eikä riittävän päättävaisesti tajua "viedä" tilanteessa eli olla mies, joka tietää, mitä tehdä. Toisissa valitetaan, että miehen pitäisi huomioida enemmän naista.

Äänestä
  • Miehen tekee, ei kysele. Huomioinen on sitä, että mies tekee naiselle hyvää (kyselemättä naiselta). Mies kokeilee ja havainnoi, ei kysele.

    Äänestä

  • mies30+ kirjoitti:

    Miehen tekee, ei kysele. Huomioinen on sitä, että mies tekee naiselle hyvää (kyselemättä naiselta). Mies kokeilee ja havainnoi, ei kysele.

    nainen kypsyy kyllä hyvin nopeasti, jos mies kyselee koko ajan. Hei...pientä itsevarmuutta.

    Miettikää miehet, mistä itse pitäsitte. Arvaanpa, että itsevarmoista, muttei liian hyökkäävistä; oma-alotteisita, muttei liian itsekkäistä; huomioivista, muttei liian palvovista... Toimintaa, muttei painostavaa...

    Äänestä

  • ic kirjoitti:

    nainen kypsyy kyllä hyvin nopeasti, jos mies kyselee koko ajan. Hei...pientä itsevarmuutta.

    Miettikää miehet, mistä itse pitäsitte. Arvaanpa, että itsevarmoista, muttei liian hyökkäävistä; oma-alotteisita, muttei liian itsekkäistä; huomioivista, muttei liian palvovista... Toimintaa, muttei painostavaa...

    kaikki iltapäivä- ja aikakauslehtien seksikolumnistit toistavat kirjoituksissan, että pitää kysyä naiselta, mikä tuntuu hyvältä ja toimia sen mukaan. No näköjään ei sitten kuitenkaan pidä kysyä.

    Äänestä

  • ristiriitaa kirjoitti:

    kaikki iltapäivä- ja aikakauslehtien seksikolumnistit toistavat kirjoituksissan, että pitää kysyä naiselta, mikä tuntuu hyvältä ja toimia sen mukaan. No näköjään ei sitten kuitenkaan pidä kysyä.

    pitäähän kysellä muttei liikaa ja kokoajan.se häiritsee, miestäkin.itse neuvon sängyssä ohjailemalla ja sitten tulee äänetön kyllä tai ei.se on kehonkin kieltä nuo petipuuhat.

    Äänestä

Myös minä olen vastikää eronnut, ja alkoi kiinnostamaan etikettikeskustelu. Miten yleensä, minkä ikäiset miehet etsivät yhden yön suhteita ja millainen flaksi heillä käy?

Itse olen nainen, en käy rafloissa, vaan kuntosalilla, s-marketissa jne :) Joten yhdenillan suhteet taitavat olla vain haavetta, ellei kaupan kanssajonossa minua isketä..

Mutta yleisestä mielenkiinnosta...

Äänestä
  • No eiköhän noita kaikenikäiset etsi (18-65 eläkeläiset ja alaikäiset). Nuoremmilla tuntuisi käyvän heikoin flaksi ikärasismin vuoksi, lähtökohtaisestihan nainen valitsee seksiseuraksikin vain itseään vanhempia miehiä. Jos täysipäistä ja yhteistyöhaluista miestä etsii, nuorista löytyy varmasti aliarvostettuja helmiäkin.

    Onko toyboy naiselle ihan mahdoton ajatus vai näkyisikö win-win -diilin siemeniä (yleensä ottaen eikä vain yhdelle naiselle miljoonasta)? Ihan näin "yleisestä mielenkiinnosta".

    Äänestä

  • 25- kirjoitti:

    No eiköhän noita kaikenikäiset etsi (18-65 eläkeläiset ja alaikäiset). Nuoremmilla tuntuisi käyvän heikoin flaksi ikärasismin vuoksi, lähtökohtaisestihan nainen valitsee seksiseuraksikin vain itseään vanhempia miehiä. Jos täysipäistä ja yhteistyöhaluista miestä etsii, nuorista löytyy varmasti aliarvostettuja helmiäkin.

    Onko toyboy naiselle ihan mahdoton ajatus vai näkyisikö win-win -diilin siemeniä (yleensä ottaen eikä vain yhdelle naiselle miljoonasta)? Ihan näin "yleisestä mielenkiinnosta".

    No en itse vois kuvitella itseäni lähes puolta nuoremman kanssa. Kiloineni, ryppyineni ja raskausarpineni..

    Mutta yks mun ikainen nainen on ollut pari kesää sitten parikymppisen kanssa kerran ja sanoi, että paras "ikinä"?? Hekumoitiin siinä sitten, kun hän kertoi, miten hänet oli hoideltu.
    kuulemma ei se ikä vaan se, miten "sitä" käytetään. ..

    Äänestä

  • Kävelin kaupungin pääkadulla eräänä sateisena kevätpäivänä sateenvarjon alla, pysähdyin erään liikkeen eteen odottamaan työkaveriani, joka oli mennyt sinne jo edeltä. Siinä seisoskellessani mua lähestyi takaapäin mies, joka pyysi kahville. Kiitin kutsusta ja kieltäydyin, samalla häneen päin kääntyen. Hän näki sormukset kädessäni ja sanoi: "sulla on noi sormukset, onko se vakavaakin?", johon totesin että erittäin vakavaa (olen ollut naimissa nyt 19 vuotta). Toivottelin hyvää päivänjatkoa, ja hän kääntyi ympäri ja lähti takaisin siihen suuntaan mistä oli tullut. En tiedä kauanko oli mua seurannut, itse olin kävellyt n. 20-25 minuuttia ja kerran poikennut yhdessä liikkeessä matkalla.

    Eli elämästä ei koskaan tiedä.

    Äänestä

Olen itsekkin vastikään jälleen palautunut "markkinoille" suhteesta, joten ihan kaikki ei ole vielä entisessä terässä, mutta yritän verestää muistoja.

"Joten, pitäisikö sitä ilmoittaa heti baarissa kun menee juttelemaan että "en sitten hae naisystävää vaan vai yhden yön huumaa"? Vai mikä lienee se oikea etiketti? Lisäksi onko siinä baarissa tutustuessa jotain asioita joista puhumista pitäisi välttää?"

Ei pidä ilmoittaa. Toki voi koittaa, mutta huomaat itsekkin, että silloin saat kävellä yksin kotiin. Toki erehdyksistä oppii.

Mitään etikettiä ei ole olemassa. Paitsi se, että et ala syyttämään itseäsi, tai ketään muijaa jos flaksi ei käy. Niin vain joskus käy, tai itse asiassa useimmiten. Pahinta on vaipua itsesääliin.

Jos jotain pitää välttää, niin välttäisin seksistä keskustelua. En jaksa asiaa sen enempää perustella, mutta voit toki tätäkin itse koittaa.

Paras tapa on vaan heittäytyä hommaan mukaa ja pitää hauskaa. Sanotaan näin, että älä ota paineita siitä miten sinun pitää käyttäytyä tai mistä sinun pitäisi puhua. Anna asioiden vain mennä.

"Myöskin siinä vaiheessa kun nainen suostuu lähtemään mukaan kämpille niin miten hommat pitää hoitaa (en aio syöttää "mennään vaan nukkumaan" paskaa vaan olla avoin siitä mitä haluan), heti kun ovesta tullaan sisälle niin kiinni naiseen vai pitääkö tarjoja juotavaa tms? "

Tähänkään ei ole olemassa mitään yhtä oikeaa vastausta. Toki jos sinulla on juotavaa, voit tarjota naiselle. Mitä tarkoitat sanomalla "en aio syöttää mitään -mennään vaan nukkumaan- paskaa"? Älä ota ressiä. Anna asioiden mennä. Kuvittele olevasi korkin pala aallokossa. Homma menee siihen, mihin se menee. Jos homma menee nukkumiseks, niin sitten menee. Se oli yksi seikkailu elämässäsi ja se siitä.

"Entäs sitten yhdynnän jälkeen, luonnollisesti nainen saa jäädä nukkumaan sänkyyn, mutta oletaanko mun esimkerkiksi maksavan taksin tai tarjoavan aamiaista aamulla jos nainen on vielä paikalla kun herään?"

Nekin hommat menee omalla painollaan. Voit esim. tarjoutua maksamaa taksista puolet, tai tarjoutua tarjoamaan kaljan/lonkun/siiderin ensi kerran kun näette. Tietysti aamulla on kohteliasta tarjoutua vähintään keittämään kahvit. Harvemmin naiset mitään syö, vaikka tarjoaisitkin.

"Sitten vielä se vaihtoehto että päädytäänkin naisen kämpille, muuttako se sitä missä vaiheessa käyn kiinni ja missä vaiheessa mun oletaan häipyvän sieltä, jo silloin kun nainen vielä nukkuu?"

Älä käy edelleenkään missään vaiheessa "kiinni", anna asioiden valua omalla painollaan. Nauti olostasi. Älä ressaa. Sun oletetaan yleensä häipyvän siinä aamun aikana. Älä jää naisen luokse maleksimaan ja odottamaan formulakisoja. Monet meistä miehistä, kuin naisistakin haluaa olla rauhassa juhlitun yön jälkeen. Sanotaan näin, että luota itseesi, osaat kyllä hoitaa homman siististi kun niin haluat.

"Ai niin, en ole erityisen kiinnostunut antamaan suuseksiä uudelle tuttavuudella (enkä siis myöskään luonnollisesti odota itse saavani sitä), onko tämä semmoinen asia mikä on joillekkin naisille ongelma?"

No ei yleisesti ottaen ole. Mutta lämppää nyt kuitenkin jotenkin. Esileikkejä on muitakin kuin suuseksi.

"Kaikki vihjeet sen suhteen miten hoidan nämä yhden yön jutut tyylikkäästi ilman että loukkaan sitä toista osapuolta ovat tervetulleita."

Se, miksi ylipäätään aloin vastaamaan sinulle, oli se asia, että haluat hoitaa homman tyylikkäästi ja toista loukkaamatta. Se on hieno asia! Pidä siitä kiinni.

Yleisesti ottaen sanoisin, että älä ressaa turhaan. Luota vaistoihisi ja itseesi. Ne on ihan mukavia seikkailuja, kun et ajattele liikaa. Älä painosta ketään mihinkään, luokse kutsu tai sinun luoksesi tuleminen ei aina ole tae siitä, että saat seksiä. Et voi sille mitään. Nauti ja anna toisen nauttia, niin ne parhaat reissut tulee. =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aloittelija24 kirjoitti:

Ensi kertaa elämässä olisi edessä tilanne missä yhden yön jutut ovat ajankohtaisia. En nyt eron jälkeen halua missään nimessä uutta suhdetta ennen kuin oma elämä oon taas muuten tolallaan.

Joten, pitäisikö sitä ilmoittaa heti baarissa kun menee juttelemaan että "en sitten hae naisystävää vaan vai yhden yön huumaa"? Vai mikä lienee se oikea etiketti? Lisäksi onko siinä baarissa tutustuessa jotain asioita joista puhumista pitäisi välttää?

Myöskin siinä vaiheessa kun nainen suostuu lähtemään mukaan kämpille niin miten hommat pitää hoitaa (en aio syöttää "mennään vaan nukkumaan" paskaa vaan olla avoin siitä mitä haluan), heti kun ovesta tullaan sisälle niin kiinni naiseen vai pitääkö tarjoja juotavaa tms?
Entäs sitten yhdynnän jälkeen, luonnollisesti nainen saa jäädä nukkumaan sänkyyn, mutta oletaanko mun esimkerkiksi maksavan taksin tai tarjoavan aamiaista aamulla jos nainen on vielä paikalla kun herään?

Sitten vielä se vaihtoehto että päädytäänkin naisen kämpille, muuttako se sitä missä vaiheessa käyn kiinni ja missä vaiheessa mun oletaan häipyvän sieltä, jo silloin kun nainen vielä nukkuu?


Kaikki vihjeet sen suhteen miten hoidan nämä yhden yön jutut tyylikkäästi ilman että loukkaan sitä toista osapuolta ovat tervetulleita.

Ai niin, en ole erityisen kiinnostunut antamaan suuseksiä uudelle tuttavuudella (enkä siis myöskään luonnollisesti odota itse saavani sitä), onko tämä semmoinen asia mikä on joillekkin naisille ongelma?

Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu