Osa hylkiöjobbareista on alkanut ilmoittaa pörssissä.
Jobbarit keltaisessa pörssissä
Poliisille työtä
14366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8872407
Taas sama vatipää jankuttaa ja toistaa itse aloittamaansa ketjua. Nyt on jo KePÖkin rikollinen
mielestäsi? Voi hyvää päivää, vedä jo itees vessasta alas, niin maailma pelastuu. Spämmäämisesi on ainut
rikos mikä tässä on oikeasti tullut tehdyksi, mutta todennäköisesti tuollaista syyntakeetonta ei voi vangita,
ainoastaan laittaa tahdonvastaiseen hoitoon ja säätää lääkitys paremmin stemmaamaan sen ison rattaan valtavan klapin suhteen.
Kun Keltainen Pörssi näkee, että samat valheellisesti tavallisina yksityisinä esiintyvät pimeää autokauppaa tekevät yksityishenkilöt eli jobbarit jättävät lehteen lyhyessä ajassa jopa useita kymmeniä autojen myynti-ilmoituksia, niin on selvää, että KePö avustaa rikollisia veropetoksissa. Suomen lain mukaan myös rikoksissa avustaminen on rangaistava teko. Se, että MBmiekkonen jatkuvasti puolustelee rikollisia jobbareita, kertoo nimimerkin omista intresseistä kaiken tarpeellisen.
sä avustat jobbareita ostamalla kepö:n kiskalta.
avaa sydämesi rakkaudelle ja valolle, anna pimeyden varjot vetäytyä rauhassa omiin uomiin
rakastaako jumala sinua?
Sinulla pimeys on vetäytynyt pään sisään.
..usko jo, ettei tämän foorumin lukijoita kiinnosta pätkääkään änkytyksesi.
Ainoastaan jankuttamisesi ärsyttää tai naurattaa, itselläni ei ole muuta intressiä kuin
yrittää saada sut tajuamaan oma (surkea) tilasi. Vian ei tarvitse olla kovin iso jos se on päässä, kuten sulla asia on. Jankuti jankuti jankuti änkyti, siinä ovat sun juttujesi anti kerrasta toiseen. Spämmäät tänne jatkuvasti skeidaa josta ei ole kenellekään mitään hyötyä, eikä jobbareille pienintäkään haittaa.
Näin on totuus, mutta sun todellisuudentajusi on kadonnut jo pahasti, koska elämäsi ainoa sisältö on skriivata samaa sontaa tänne koko ajan. Tajua siis tilasi vakavuus jo!
PS. miten niin puolustelen jobbareita? Se että olen kaltaistasi idioottia vastaan, ei ole sama kuin että suosisin jobbareita. Sä nyt vaan et saa uusia kavereita tuolla konstilla niin se vaan on eikä muuksi muutu!
Iso paha jobbari ilmoittaa paikallisten markettien ilmoitustauluilla = marketit oikeuteen avunannosta
Iso paha jobbari ajaa Teboilin bensoilla rikoksentekovälineellä= teboil avunannosta oikeuteen
Iso paha jobbari syö Hesellä jotta jaksaisi huijata kaltaisiasi= Hese oikeuteen avunannosta
Iso paha jobbari laittaa prepaidinsa puh.luetteloon=luettelon julkaisija oikeuteen avunannosta
Iso paha jobbari saa rahaa ostajalta myytyään autonsa=ostaja oikeuteen avunannosta
Iso paha jobbari vetää sinua kuonoon kyllästyttyään sönkötykseesi=viestejä spämmäävä foliohattu
oikeuteen yllyttämisestä rikokseen.
Tankkaaminen Teboililla ja syöminen Hesellä eivät ole rikoksia, mutta jobbareiden harjoittamat jatkuvat törkeät veropetokset sen sijaan ovat. Keltainen pörssi voisi halutessaan estää pimeiden jobbareiden ilmoittelun, kuten Nettiauto jo päivittäisten ilmiantojen ansiosta tekeekin. MBmiekkosella on kova halu puolustella jobbareita, jotka jättävät veronsa rehellisten ihmisten maksettaviksi.
YHTÄ RIKOLLISTAA TOIMINTAA. MOLEMMAT OTTAVAT ASIAKKALTA NIIN PALJON RAHAA KUIN MAHDOLLISTA!!!!!!!!!!!!!!! ELI VETÄVÄT VÄLISTÄ.
Tuollainen hiiri saa varmaan päivittäin korvilleen.
Yritä nyt edes se tajuta, vaikka tiukkaa tekeekin. Sulla on sairaalloinen halu jahdata jobbareita, se on tauti se. Mulla ei edelleenkään mitään intressejä puolustella jobbareita vaikkei heidän toimensa mua haittaakaan (kuten ei muitakaan normi-ihmisiä).
Sua nyt vaan on kiva kiusata.
MONI MUUKIN. PITÄISIKÖ ILMOITTAA KEISARILLE?
siellä myytävän myös muuta tavaraa. onko kaikki laitonta varastettua? kelle voin ilmoittaa??