On se perrrrkele kun työläisilläkin on jo oikein VERHOT ikkunoissa!! ON se maailma mennyt ihan ihmeelliseksi...
Liian hyvin menee työläisellä
Henkilöstöpääll.evp
8257
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ahtaajien tessin mukaan heille kuuluu työnantajan maksamat verhot ja niiden pesu. Voivat krapula-aamuisin pimentää ikkunat. Samalla he ovat oikeutettuja krapulan aiheuttaman hikoilun takia maksettavaan saunalisään. Joka taas on ihan hajuhaittojen pakottama ratkaisu.
ja joillakin saattaa olla jopa räsymatto lattialla. Virolaiset eivät sellaisia hanki. Siksi ne ovatkin haluttua työvoimaa.
Mutta työnantajalla se vasta hyvin menee, YTK:lainen nuolee perseen puhtaaks vessareissun jälkeen.
vielä mulkunkin suuhunsa :/
siis olla työnantaja, jolla on YTK:n miehiä töissä. Vai mistä moinen kateuden ilmaisu??????
Onko kateuden aihe jos YTK:lainen nuolee perää?
Joku nuolee omasta halustaan, joku luottarin käskystä. Ay-porukkalla harmittaa, kun joutuvat nuolemaan perseitä muiden käskystä ja vielä maksamaan satoja euroja jäsenmaksuja vuodessa käskijöilleen. On se mukavaa ay-osaston saunaillassa olla miesten kesken.
Ei ole sinulla mitään käsitystä ay-toiminnasta. Ei tarvi nuoleskella ketään luoton käskystä eikä ilman. On takana koneisto jonka ei tartte lipoo, jotta menkää vaan kieli ruskeena eteenpäin.