keskustele elämästä kauhajoella???en keskustele

ei kiinnosta. oli tai ei ollut, ei kuulu teille.
3192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sitte vittuun lässyttämästä!

Äänestä
  • Risto Isomäen mukaan ydinjäte jalostuu ydinpommien Plutonium-239:ksi 100 000 vuodessa perustuen eduskunnan valiokuntatietoihin.

    Äänestä

Kaikki muistot lipuvat hiljalleen koko elämän kestävään virtaan. Vain kuvia, ei suurta merkityksen tunnetta, vaikka nuo kuvathan ovat koko elämäni, ainoa mistä voin olla varma. Vai voinko sittenkään? Nuo hetket eivät ole mitään. Sadan vuoden päästä se kaikki on mennyttä. Olen tomua jossain, ehkä merkintä jonnekin arkistoon unohtuneissa papereissa. Lopulta me kaikki jäämme historian tomuihin kuvina, emme ikuisina olentoina.


Meille ikuinen rauha, ikuinen valo loistakoon meille täyteydessä yhteydessä ikuisuuteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


en piittaaaaa kirjoitti:

ei kiinnosta. oli tai ei ollut, ei kuulu teille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu