Aika useat ehdottaisivat varmaankin Otis Reddinkiä, mutta entäpä Temtationsin varhaisvaiheen David Ruffin? Siinäpä mies joka oli tehty soulista:
http://www.youtube.com/watch?v=Y9VgknVCdsc&feature=related
Paras soul-laulaja
ikinä?
4
1704
Vastaukset
- Ruffinin..
..viimeinen esiintyminen ja viimeinen biisi Temtationsin kanssa:
http://www.youtube.com/watch?v=13YNwt0hi7g&feature=related - tarviiko kysyä
Tina Turner forever!
- taitaapi
hienoista ballaadeista hikiseen funkiin !
- tuli mieleen..
..Joe Tex, joka ainakin aluksi kilpaili tasaväkisesti suosiosta J. Brownin kanssa ja jolta Brownin sanotaan napanneen monta lavatemppua. Ruotsissa Joe Tex vieraili 60-luvulla moneen kertaan, tässä näyte:
Joe Tex - A woman's hand
http://www.youtube.com/watch?v=iHIGC1JYUXg&feature=related
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä951995Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2861827Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3141631Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1951499Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931071- 511027
- 291006
- 57994
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56988- 67954