Kun pyydät vastakkaista sukupuolta ulos, kahville, kaljalle tms., tarkoittaako se aina "treffejä" eli että olisit kiinnostunut hänestä siinä mielessä? Vai käytkö paljonkin "ulkona" vastakkaisen sukupuolen kanssa, ilman mitään taka-ajatusta.
Ulos pyytäminen
deittihirmu
17381
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
"en koskaan" mutta toistaiseksi en ole prinsessoja pyydellyt ulos muuten vaan.
mutta ei mulla ole oikeen semmosia miespuolisia kavereita nyt, mutta kyllä musta kaikki tapaamiset ovat periaatteessa"kaveritapaamisia" niinkauan kunnes seurustelusta sovitaan. Musta ainakin ois vaikeeta uskoa, että joku mies haluaisi mut tavata jossain muussa mielessä kuin kaverimielessä. Ja kyllä olen esim. exän kanssa käynyt aikoinaan jossain "ihan muuten vaan kunnei parempaakaan tekemistä ole ollut" kunnei mulla hirveesti ole sellaisia ystäviä, joiden kanssa vois yhtäkkiä vaan lähteä johonkin. Ja mähän en ole koskaan oikeilla treffeillä edes ollut..
kirjoitustapa sulla.
*niinkauan*
*jossei*
*kunnei*
Luuletko, että tuollainen menisi kustantajalla läpi...
Etenkin kaunokirjailijan on hyvä osata kirjoittaa uskottavaa puhekieltä. Itse olen julkaissut joitakin teoksia ja silti kirjoitan täällä niin kuin puhun.
ku pitäsit huolen ihan vaan omista asioistasi!? Kato sun ei tarvi kantaa huolta siitä, lähetänx mä tekstejäni kustantajalle, vai enx lähetä. Muutenkaan joku netin keskustelupalsta ei oo musta paikka, jossa oikeinkirjoituxella on yhtään mitään merkitystä.
Olet vain monta kertaa julistanut vaativasi miehiltä erinomaista kirjoitustaitoa, mutta omasi on apukoululaisen tasoa.
Jk. En ole sinusta kiinnostunut, jos niin kuvittelet.
tuskin missään kaunokirjallisuusteoksessa kaikki keskustelijat ole puoli-vajakkeja, mikä kuva tuosta kunneijossei-kielestä välittyy.
Pötkökirjoitusta kirjoitetaan tuossa ekaluokan tietämillä.
mielipiteesi. En anna sille kärpäsen p*skankaan vertaa arvoa. Tiedän itse, että osaan kirjoittaa oikein silloin kun tarve niin vaatii. Enkä ole koskaan vaatinut mieheltä "erinomaista kirjoitustaitoa". Olen sanonut vain sen että arvostan miestä, joka osaa tekstiviesteihin kirjoittaa enemmän kuin muutaman sanan, niin että muodostuu jonkinlainen asiakokonaisuus.
alisuorittaja, joka ei tule koskaan vaatimaankaan itseltään mitään. Ainoastaan odotat pääseväsi loistamaan miehen varjolla.
*munmiessitämunmiestätä*
Täähä on omituisten otusten saitti :) Kustantajalle laitellaan toisenlaista tekstiä. Löysää pipaas...
siitä, että tämä "tuleva rouva" on ollut kautta aikojen kova vaatimaan miehiltä laadukasta kirjoitusta. Mikä hän on vaatimaan, kun omat taidot ovat, mitä ovat.
..
jahka mummies rakentaa meille talon-
Alatko kehitellä "eewareita"?
Miehiltä kuuluukin vaatia. Tyhmä isä lapsukaisille on riskitekijä.
minut ulos, ajattelisin sen olevan ikuinen liitto!
Niin?:D
Jo olemassaolevia vastakkaista sukupuolta olevia kavereitani pyydän kahville. Vieraita naisia en pyydä ja jos olisin sinkku, pyytäisin vain ja ainoastaan treffimielessä. Voisi tietysti käydä niinkin, että romanttismielinen kiinnostukseni loppuisi jo ensimmäisen kahvikupposen kohdalla, jolloin teeskentelisin olleeni liikkeellä vain kaveripohjalta ja paremman tekemisen puutteessa. ;-)
..silloin aina treffit on kun lähen naisen (ainoa poikkeus tässä on työhön liittyvät asiat) kanssa kahville tms. En tuhlaa aikaani "vain" kaveeraamalla naisten kanssa. ;)