Jobbari on aina tyhmä

Hän ei pysty normaaliin työhön esim. siivoojaksi, koska järki ei riitä. Nurkassa istuminen harjanvarsi suussa aiheuttaa pikaisen irtisanomisen.
7231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Me jobbarit maataan päivät rannoilla ja terasseilla ja nauretaan kun sä heilut siellä mopin päässä tienaamassa vähiä ropoja jotka huijaamme sulta autokaupoissa pois.

Äänestä
  • Sillan alla te makaatte tai vankilassa.

    Äänestä

ite. No,kuis hurisee?

Äänestä

järkesi ei riitä liikkeen perustamiseen. Tyhmyytesi estää täysin y-tunnuksen hankkimisen, jotta voisit ryhtyä jobbariksi.

Äänestä
  • Jobbarilla ei ole koskaan Y-tunnusta eikä näin ollen minkäänlaista yritystä/liikettä. Jobbari on aina pimeää kauppaa tekevä yksityishenkilö, joka näin toimimalla syyllistyy jatkuviin veropetoksiin.

    Äänestä

  • Jobbari ei ole liike kirjoitti:

    Jobbarilla ei ole koskaan Y-tunnusta eikä näin ollen minkäänlaista yritystä/liikettä. Jobbari on aina pimeää kauppaa tekevä yksityishenkilö, joka näin toimimalla syyllistyy jatkuviin veropetoksiin.

    ei jobbarit tyhmiä ole vaan ne auton ostajat :)

    Äänestä

  • Järki riittää turhien verojen maksamatta jättämiseen ihan mainiosti. Ime kättäs, köyhä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Säälittäviä kirjoitti:

Hän ei pysty normaaliin työhön esim. siivoojaksi, koska järki ei riitä. Nurkassa istuminen harjanvarsi suussa aiheuttaa pikaisen irtisanomisen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu