Nettijutut

Kertokaas mulle miten nopeasti kannattaa tavata nettituttavuus.. Pelottaa, kun nettituttavuus alkoi ehdottaa tapaamista, kun ei tiedä millanen dude se on ja kaiken lisäksi oon vielä hirveen huono ekoilla treffeillä!! :)
41480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hei!

Mä en oo kertakaan tavannut ketään, jos en ole todella halunnut tavata sitä. Ja joskus se päätös siitä koska oon halunnut tavata on kestänyt jopa kuukausia, koska haluan todella luottaa jätkään. Oikeastaan jopa inhoan niitä tyyppejä jotka jo toisella lauseella ilmoittavat, et koska tavataan. Tällöin minulla on tapana lähteä heti karkuun, tai ainakaan en tapaa kyseistä ihmistä. Ei yksinkertaisesti enää kiinnosta.

Eli ehdotan sinulle, et tapaa se nettituttavuus vasta kun susta itsestäsi tuntuu siltä. Ja kokeille kertoa sille miltä susta tuntuu, jos se ei ymmärrä, niin se on sitten sen vika!

Mä taas jännitän aina aivan hirveesti tapaamisilla, oli ne sit eka, tai jopa tokakin tapaaminen jännittää! Mut silti niitä nettituttavuuksia on tullut tavattua jo jonkin verran, ja ihan hyviä kokemuksia ne ovat olleet, vaikka suurimmasta osasta en ole tapaamisen jälkeen mitään kuullut.

Äänestä

Tottaikai ensin jännittää, mut niinhän aina ekoilla treffeillä... Nettiojutskat varmaan useammin menee pieleen, kuin onnistuu, mutta joskus onnistuukin, kuten meillä! Nyt naimisissa :-) Että kyllä kannatti uskaltautua treffeille :-) Ikinä en ole yhtä ihanaa miestä tavannut!

Äänestä

sitten kun sinusta siltä tuntuu. Jos haluat tutustua häneen ensin paremmin kirjoittelemalla niin kerro se hänelle. Mikäli se ei käy, niin luultavasti hän ei tosissaan ole sinusta kiinnostunut. Minä olen muutamia nettituttuja tavannut ja ennen tapaamista olen kirjoitellut kahdesta kolmeen viikkoa ensin jonka aikana on kuviakin vaihdettu. Tietenkään kuukausikaupalla ei varmaankaan kannata jahkata - silloin kenellä tahansa alkaa mielenkiinto hiipua vaikka toinen vaikuttaisi hyvältä.

Äänestä

No on vaikea heittää koska olis hienoa tavata.Mulla kävi niin että tavattiin pikasesti viime Juhannuksena ja meilailtiin,tekstailtiin sekä soiteltiin monta kuukautta.Todellinen tapaaminen oli vasta Helmikuussa.Oltiin kuitenkin opittu vähän tuntemaan toisiamme, mikä helpotti huomattavasti.Mielestäni pitää vaan ite yrittää löytää se ns. sopiva aika treffeille.Tsemppiä:)!.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heidiii kirjoitti:

Kertokaas mulle miten nopeasti kannattaa tavata nettituttavuus.. Pelottaa, kun nettituttavuus alkoi ehdottaa tapaamista, kun ei tiedä millanen dude se on ja kaiken lisäksi oon vielä hirveen huono ekoilla treffeillä!! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu