Kyllä se vaan näyttää lähtevän!

:::

Olen nyt tammikuusta lähtien liikkunut todella ahkerasti ja harrastanut liikuntaa mahdollisimman monipuolisesti syönyt terveellisesti. Selluliittia on ollut jo ihan teinistä asti (nyt olen 25v.) ja olen siitä todella kärsinyt. Nyt on kuitenkin ilo ylimmillään, kun selluliitti on vähentynyt todella paljon. Kyllä sitä vielä on jäljellä, mutta uskoisin senkin lähtevän pois uuden elämäntavan myötä. Tsemppiä siis teille kaikille! Kyllä siitä sellusta eroon pääsee! =)

1

1787

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eräs asiakas

      Mitä enemmän tulee ikää, niin sitä vaikeempaa on päästä sellusta eroon. Itse olen jo 40 ja olen kuntoillut aika ahkerasti, mutta en ole huomannut että sellut olisi hävinnyt mitenkään. Olen hokka joten ylipainoa ei ole, mutta kun keho muuttuu koko ajan niin kuntoilu on edessä koko ajan.

      Rinnan alta oli muutaman centti häipynyt ja lisäksi oli selkään(kylkiin vinosti) tullut pysty jenkkakahvat, joten selkälihaksia pitää treenata enmmän, joten otin apuun Tvins Abtronic X2 -lihasstimulanssilaitteen ja nyt on lihakset hieman kipeet. Kyllä minä täräyttelin pakaroitakin. ;))

      Toivottavasti jaksat kuntoilla loppu elämäsi, jotta ylinmääräinen rasva palaa pois eikä jää ihon alle. Mulla se on iso urakka vielä. ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      38
      2191
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      66
      2047
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1940
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      389
      1675
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1641
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1474
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1092
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      925
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe