Hmmm...

Kuinka paljon tyhmyyttä ja heikkoutta nainen voi antaa anteeksi? :-P
38447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 38

Vanhimmat

No sinun kavereistasi en tiedä, mutta minä aika vähän. Empatiaa paljon, koska empatiastani olen jopa tunnettu, mutta suoraa, havaittavasti pelkkään kusipäisyyteen perustuvaa tyhmyyttä ehkä vähemmän...*vinkki kaltaisilles kyylille ja kaltaisteni viattomien keskustelupalsta-ahdistelijoille*

Äänestä
  • alkaa helteet olla jo liikaa. Alkaako suurin puhti loppua?

    Äänestä

  • Aloittaja

    No. Sinä tiedät. Olisko hyviä vinkkejä miten nousta suosta?

    Äänestä

  • .

    Äänestä

  • UPDATE_8577284 kirjoitti:

    No. Sinä tiedät. Olisko hyviä vinkkejä miten nousta suosta?

    No...Kkikkasin sinistä nimimerkkiäsi, eli luulisi, että ainakin toi apinan kuvan vaihtaminen korrektisti meille tuntemattomille lukijoille johonkin muuhun, voisi olla ihan järkiliikkukin sinun kannaltasi, joskaan en tiedä. Tietysti sinä olet tuollainen, jo muutenkin hieman sairaita minulle tällä keskustelupalstalla kirjoittanut nimimerkki, eli enpä tiedä, että auttaisoko tuokaan. Sen voin kuitenkin sanoa, että kiinnnostusta ei ainakaan minun taholtani sinuun ole: onko sinulla ja ystävilläsi minuun ( toivottavasti ei)? Sanoit olevasi jostakin Kymenlaaksosta, vai mistä se nyt oli? Joku tummahiuksinen jätkä oli jossakin profiilikuvassa tolla Kukkomies- nimimerkillä aiemmin, mutta sorry: mä en ainakaan tunnistanut siitä saittikuvasta ketään tuttua, tai edes koskaan näkemääni ( oikeasti: olen rehellinen, kuten aina), eli jos esimerkiksi minua tutuksesi missään näissä keskustelupalstakeskusteluisssa enää koskaan väität, lopeta paskanjauhanta.

    Mene mustamaalarikavereidesi kanssa vittuun. Jättäkää rauhaan minut! Sairasta, millainen kiinnostus tollasilla minuun, joka en ole osa elämäänne.

    Äänestä

me ollaan sekä tyhmiä (monesti), että heikkoja (vielä useammin), joten siinä valossa ...

Äänestä

mies sietää blondeja?

Äänestä
  • Aloittaja

    Hyvä metafora. Riippuu ja roikkuu asianhaaroista mutta silti aika paljon.

    Äänestä

  • .

    Äänestä

  • Aloittaja

    MItäs, vanhat synnit sovitettu ja uusia ei ole tehty. Äh. Paljon ihmisläheisemmästä... tai kaukaisesta... asiasta tässä on kyse.

    Äänestä

  • Kukkomies on minulle tästälähin AINA KUKKAMIES :::´';XD

    *nuuh* Kukkamies on IIII-HANA :DD

    Poikani. Heikkoutesi ovat anteeksiannettu! :)

    Äänestä

  • kuvittele vaan ;) kirjoitti:

    Kukkomies on minulle tästälähin AINA KUKKAMIES :::´';XD

    *nuuh* Kukkamies on IIII-HANA :DD

    Poikani. Heikkoutesi ovat anteeksiannettu! :)

    .

    kuten esim. perjaintaipullon korkkaamisesta jo alkuviikosta :)

    .

    Äänestä

  • tunnettu paheistaan kirjoitti:

    .

    kuten esim. perjaintaipullon korkkaamisesta jo alkuviikosta :)

    .

    Hän on siis teidän FLAUWÖR-BOI josta ollut puhetta :D

    Äänestä

  • Kuvittele vain :) kirjoitti:

    Hän on siis teidän FLAUWÖR-BOI josta ollut puhetta :D

    .

    termille kukkis boi vai mites se nyt meni

    .

    Äänestä



rallaa 8 kilua

Äänestä

naisen itsetuhoisuuden asteesta. Jotkut ihastuvat alkoholisoituneisiin 39-vuotiaisiin setiin, jotka ovat pikkulapsen tasolla, riippuvaisia ja joita voi parantaa! (Perinteisesti terapeutti ei mene naimisiin potilaan kanssa, mutta jos suhde on epävirallinen ja terapeutti epävirallinen, kukaan ei kiellä eikä edes huomaa koko asiaa. Akka on erittäin kätevä terapeutti.)

Sanatarkasti: "tyhmyyttä ja heikkoutta".

No voi helvetti sentään.

Kyllä tyhmyyden voi antaa anteeksi, tai heikkoudenkin vaan mitäpä sitten tehdään kun mies on sekä tyhmä että heikko?

Jos on pelkästään tyhmä, niin sitten sentään tekee mitä käsketään. Jos taas on heikko, niin voi silti järkeillä asioita. Mutta tyhmän ja heikon yhdistelmä on sellainen että akka saa yksin vetää rekeä perässään sillä aikaa kun mies hakkaa päätään mäntyihin.

Äänestä
  • .

    silloin voin nimittäin tuntea * YLEMMYYTTÄ * ja heittäytyä totaalisen säälittäväksi marttyyriksi

    .

    Äänestä

  • TILAUS:::.!!!!11%#?+ kirjoitti:

    .

    silloin voin nimittäin tuntea * YLEMMYYTTÄ * ja heittäytyä totaalisen säälittäväksi marttyyriksi

    .

    ja joihinkin naisiin se tehoaa eli kannattaa sellaiselta empaattiselta pullanleipojalta kysellä

    Äänestä

paljon. Riippuu vaan siitä kenelle anteeksi pitäisi antaa ja mitä.

Hauskaa päivää, käyn vilahtamassa käsittääkseni ohi vaihteeks :D

Äänestä
  • tyhmyys on suurempaa, kuin toisten... isompia tyhmyyksiä annetaan vähemmän anteeksi, ku pieniä tyhmyyksiä.

    Äänestä

sillä anteeksianto ei vaadi mitään.

Äänestä
  • muotoilu mahdollistaa kaiken rajattomasti.

    Kerro lisää kaikista mahdollisuuksista.

    Äänestä

Tiedä muista naisista, kyllä mä annan anteeksi aika paljon, "rakkaus peittää ne virheet"

Äänestä
  • Siinä olet oikeassa..

    Äänestä

näkeehän sen avioero tilastoissakin

Äänestä

riippuu luonnollisesti naisesta.. on nääs yksilökysymys jälleen. Jotkut sietää hieman, jotkut hieman enemmän ja jotkut tossut nielee ihan mitä vaan ja ihan kuinka paljon tahansa vailla mitään rajaa.

Vaikka minä olen jyrkähkö, niin kyllä mäkin pikkuisen siedän ja sen päälle vielä yritän väkisin kestää, ennenkuin riittää. Riippuen tietysti mitä se tyhmä ja heikko mies on tehnyt. Lapsiinsekaantumisia jne. en anna anteeksi enkä siedä yhtään eli on asioita joissa on täydellinen nollatoleranssi. On naisia jotka antaisi empaattisena noikin anteeksi ja tosi empaattiset antais vielä omat lapsensa uusiksi leikkikaluiksi.

Äänestä
  • vain miehet kykenee empaattisuuteen.

    Äänestä

  • ex monte kirjoitti:

    vain miehet kykenee empaattisuuteen.

    Silkkaa paskaa. Empaattisuutta löytyy enemmän naisilta, ja vähemmän miehiltä. On kyllä yksilöitä kummassakin sukupuolessa joilta ei löydy sitä ollenkaan tai niin vähän ettei siitä ole näkyvää hyötyä. Ko. tyyppejäkin on miehissä enemmän kuin naisissa.

    Se että törmäät naiseen joka ei ole empaattinen ja seuraavana päivänä empaattiseen mieheen, ei valitettavasti vielä riitä kumoamaan tosiasioita :)

    Äänestä

  • riippuu pikkusen tilanteestakin!

    Perkele, kun yksi HSL:n bussikuski juuri kirjoitti tänne, mutta hänen juttunsa hävisi kolmen oikean laskutuloksen jälkeen kokonaan.

    Bussikuski selitti siinä tilanteensa ja taustansa (160 000 velkaa kahden eri pankkikriisin takia, kaksi hajonnutta työvälinettä vaimon isän mökillä johtuen siitä että työvälineet olivat vain heikkolaatuisia, hajonnut grilli johtuen siitä että se vain hajosi ja palanut sauna johtuen siitä että sauna oli vanha).

    Sitä vaan, että mitä ne sisustuskaupasta ostetut kukaan ei ole täydellinen-kortit auttavat siinä tilanteessa, kun mies onkin esmes kyseinen bussikuski tai Juha Turunen?

    Äänestä

Tyhmyyttä jonkun verran.. kyse on älykkyydestäsi joten sille et voi mitään... :)

Heikkoutta..Mitä tarkoitat?
Sitäkö että käytät minun heikkouttani hyväksi?Pidät minua tyhmänä, petät, valehtelet tai varastat=ei yhtään!
Sitäkö että hyväksyy toisen ja myöntää olevansa heikko ja kärsineensä ja joutuneensa ehkä hukkaan, myöntää virheensä ja yrittää..? =paljon.

Äänestä

nimittäin siitä, että mitä muuta siinä on lisukkeena..

Äänestä

paljo.

Äänestä

on tosi tosi rakastunut on toisen tuottama pettymys isompi kuin jos ei ole..

Äänestä

Voi antaa anteeksi...paljonkin.

Sitte tyhmyydestä. Mä en kylläkään voi sietää tyhmää miestä. Tyhmä mies on saattanut minut ja mun olemassaolon sekä hyvinvointini VAARAAN siihen tyyliin, että mies joko antaa mulle viisauksiaan ...tai ei mitään. Aika mustavalkoista. Kyky puhua on jo paljon. Sitten myös jonkilainen aivotoiminta olisi suotavaa.

Heikkoutta on monenlaista...ihan harmitontakin. Heikkoudet tarkottaa sitä, että mies jotenkin pettää odotukset ...siis lupailee liikoja ja lankeaa ...jälleen kerran. Tää on hirveä rasittavaa. Kysymys kuuluikin 'missä määrin'. Jälleen kerran voi siinä määrin antaa anteeksi heikkouksia, JOS minä tai mun olemassaolo, mun hyvinvointi ei joudu vaaraan. Minähän voin tietenkin pahoittaa mieleni jostain, mutta jos se tapahtuu usein tai toistuvasti...vääjämättä mietin onko tässä touhussa mitään järkeä. Toisaalta heikkouksien vastapainoksi miehellä yleensä on vahvuuksia. Tuossa jo mainittiin, että voi vastavuoroisesti sietää jotain, koska on sitten vahvuuksiakin. Minä taasen arvostan jotain vahvuuksia yli monen muun. Saattaa jopa olla niin, että minä arvostan sellaista, jonka joku toinen katsoo pelkäksi riesaksi ja ikuiseksi heikkoudeksi...jossain asiassa. Ihmiset on hyvin erilaisia. Kompromisseja pitää osata tehä...sietää. Vuorovaikutusta pitää olla...muuten missään ei mitään järkeä.

Siis mä ajattelen heikkoukdeksi ...kyvyttömyyden ilmaista itseään puheen kautta...jne.

Äänestä
  • Sulla on kaikki elementit käsissäsi löytää unelmien kumppani!!! Oletko kahlannut paljonkin läpi erilaisia suhteita vai juttelemalla ja pohtimalla tullut tulokseesi, ton vois liimata seinälle... :D

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_8577284 kirjoitti:

Kuinka paljon tyhmyyttä ja heikkoutta nainen voi antaa anteeksi? :-P

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu