totaalisesti toiseen ihmiseen ja mistä se kertoo?
Ps. dazu! Ei nyt puhuta psykopaateista tai skitsofreenikoista, vaan normaaleista ihmisistä.
Ps. dazu! Ei nyt puhuta psykopaateista tai skitsofreenikoista, vaan normaaleista ihmisistä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
*polkee jalkaa*
Mie en tunne ko psykopaatteja ja skitsoja!
Plus kirpelän, joka sai orgasmin MINULTA. :D
*fallinen narsisti*:D
eihän varattuna oleminen ole onnellisen suhteen synonyymi.
En osaa sanoa mistä se kertoo. Yleinen väittämä on, että omassa suhteessa on oltava jotain onnetonta jos pystyy ihastumaan toiseen. Mutta en allekirjoita sitä koska omassa tapauksessani niin ei ollut. Se tulee olemaan ikuinen kysymysmerkki. Miksi?
lutka
En ole pettänyt tms, tunteilleen ei vain näytä voivan mitään. Ei ne kysy lupaa.
Tyhmä kommentti sulta.
Mitä oikeesti luulet??
http://www.iltalehti.fi/sofiansohva/200802267281630_ss.shtml
omassa pitkässä parisuhteessa juteltu nämä asiat läpi. Kumpikin tietää että toinen saattaa ihastua ja on voinutkin ihastua monta kertaa toiseen. Ollaan juteltu juuri siitä, mitä sitten? Kumpikin on samaa mieltä ettei se ole pettämistä jos ihastuu. Vasta jos PÄÄTTÄÄ tehdä jotain sen ihastumisen kanssa niin sitten se jo on harkittu teko. Eli pettämistä.
Itse valitettavasti häilyn tunteitteni takia rajamailla...
Tunne on niin voimakas, voidaan puhua jo rakastumisesta joka on molemminpuolinen. Kyseessä ehkä juuri se yksi minun Oikeista. Eikä se tunne jätä rauhaan. Ja tämä tunne kestää varmaan iäti, vaikka emme tapaisi vuosiin, rakastan silti. Salaa.