VENÄLÄISET

Eivät ota vastaan Suomalaista lihaa eikä maitotaloustuotteita, onkos tämä kommentin arvoista? Ahtaajien lakko kiihoitti kansan suorastaan sekoamisen partaalle mutta ryssä saa rauhassa aiheuttaa hankaluuksia niin paljon kuin huvittaa.
5289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

huomanneet, että suomalainen elintarviketeollisuus valmistaa huonoja tuotteita. Me kuluttajat huomasimme sen lakon aikana, moni siirtyi ulkolaiseen lihaan. Lisäksi venäläiset ilmeisesti haluavat varmistaa, että jatkossa saavat ruokatavaroita, Suomesta niitä ei välttämättä saa, eiköhän elintarviketyöläiset taas kohta mene lakkoon!? Muista maista varmaan saa ilman lakkoilua. Lisäksi muualta saa myös halvemmalla! En todellakaan ihmettele venäläisiä. Heillä on varaa olla ostamatta Suomesta!

Äänestä
  • Onneksi olet tosi pienessä vähemmistössä. Suomessa on huippu elintarviketeollisuus ja sillä selvä. Pistele sinä Lidl:in halpatyövoimalla myytyä paskaa niin että napa paukkuu. Jos ostokäyttäytymiseen vaikuttaa työvoiman vastustus hyväksikäyttöä vastaan niin hallelujaa.

    Äänestä

Huono on huono, senhän maistaakin. Ei voi tehdä kuin paskaa, kun palkat ovat ylisuuret.

Äänestä
  • Tuo ylläolevan huomion perusteella venäläinen ruokateollisuus on maailman huippua!
    Ja sen varmastikin maistaa !!

    Äänestä

  • kolmas mies kirjoitti:

    Tuo ylläolevan huomion perusteella venäläinen ruokateollisuus on maailman huippua!
    Ja sen varmastikin maistaa !!

    Menkääs tutustumaan vaikka Pietariin Venäläiseen lihaan, jää Suomiliha kakkoseks.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


AHTAAJA POLVESSA 2 kirjoitti:

Eivät ota vastaan Suomalaista lihaa eikä maitotaloustuotteita, onkos tämä kommentin arvoista? Ahtaajien lakko kiihoitti kansan suorastaan sekoamisen partaalle mutta ryssä saa rauhassa aiheuttaa hankaluuksia niin paljon kuin huvittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu