Terve!

Huomasin tässä että aika monet punkkarit sanoo,että punk on elämäntapa tai elämä.. Nyt mua kiinnostas tietää et mitä se tarkottaa käytännössä muuta ku kiljun kittaamista? Mitä on punkkareitten arki?
1343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Noh, mul oli aika peruspäivä täs äsken. Tein töitä terassilla (rahaa), olin koneel, pelasin pleikkaa ja söin pahana ihmisenä kanaa. No, siihen vaikuttaa se että vanhemmat tekee ruuat.

Mut, ei mul eilen se kovin hyvin ilmenny, mitä se punk-elämäntapa tarkottaa. Yleensä se on aktivismia ja eettisen elämän elämistä, pientä likaisuutta ja vaikka antamista ja hauskanpitoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiiinnostunut kirjoitti:

Huomasin tässä että aika monet punkkarit sanoo,että punk on elämäntapa tai elämä.. Nyt mua kiinnostas tietää et mitä se tarkottaa käytännössä muuta ku kiljun kittaamista? Mitä on punkkareitten arki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu