POHJAPALKAN

Eli mut siirretään talon sisällä eri työtehtäviin ja sanoivat samalla että pohjapalkka putoaa! (n.palttiarallaa 25%) V*TUT sanon minä!! Muoviteollisuudessa työskentelen ja kemianliittoon kuulun. Mielipiteitä luottamusmiehet ja muut!!
2520
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yleensä tämmöistä tehdään,jos on töppäillyt tosi lahjakkaasti,tai halutaan vaan päässä eroon.Tavallaan "hienovarainen" vihjaus,että ota loparit.Miten on?

Äänestä

Mun käsittääkseni jos työtehtävät muuttuvat, voi työnantaja irtisanomisajan kuluttua muutaa palkkausta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PUDOTUS kirjoitti:

Eli mut siirretään talon sisällä eri työtehtäviin ja sanoivat samalla että pohjapalkka putoaa! (n.palttiarallaa 25%) V*TUT sanon minä!! Muoviteollisuudessa työskentelen ja kemianliittoon kuulun. Mielipiteitä luottamusmiehet ja muut!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu