Ajattelin tilata tuollaisen edullisen karaokemikserin:
http://karaokekeskus.com/product_info.php?cPath=33_42&products_id=1425&osCsid=23ec306bd548f0d7975098450673e82f ja mietin että kai se sopii mun vanhaan dvd-soittimeen (LG;mallia en muista). Dvd:n takana on seuraavanlaiset kaapelin paikat:
-audio out(2 paikkaa)
-video out (1 paikka)
-component video out/Progressive Scan(3 reikää joissa merkinnät Y,Pb ja Pr).
Karaokelevyt on testattu että ne ainakin kyl toimaa,ihmeekseen aika monenlaisen formaatin toisto-mahdollisuus ottaen huomioon että laite on varmaan 4-5 v vanha ja siihen aikaan edullisin :)
Vanha LG:n soitin
10
462
Vastaukset 10
- että onhan siellä
vielä joku coaxial ja optical digital out-paikka ja no scartin paikka tietty..
- sepelisäkki
Olettaisin, että toimii, äänentoistovempeleiden kytkennät eivät ole juuri vuosien saatossa muuttuneet.
Tosin ihmetyttää, miksi haluat ehdoin tahdoin maksaa viisikymppiä tuollaisesta (suoraan sanottuna) lasten lelusta, kun laittamalla hitusen lisää saisit hitusen verran ammattimaisempaa tavaraa, kuten esim. http://www.thomann.de/fi/alesis_multimix_4usb.htm
Esimerkki nyt on minuutissa etsitty, eikä välttämättä vastaa käyttötarvetta, mutta ymmärrät varmasti perusidean. On olemassa edullisia laitteita, joilla tekeekin jotain.- sepelisäkki
http://www.thomann.de/fi/the_tmix_mix_802.htm
Maksaa saman verran ( postikulut) kuin ajattelemasi muovinpalanen, mutta vertaa niitä keskenään. - lapsille se tuleekin
Sitäpaitsi kerrostalo oloissa ja sillä "huudolla" mitä niistä ääntä lähtee,en ala heti ostamaan sen kalliimpaa;katsotaan jos kiinnostusta riittää ja vaatimukset kasvaa :) Enkä nyt kysynyt miksereiden eroista mutta kiitoksia vain.
- boogiman:(
lapsille se tuleekin kirjoitti:
Sitäpaitsi kerrostalo oloissa ja sillä "huudolla" mitä niistä ääntä lähtee,en ala heti ostamaan sen kalliimpaa;katsotaan jos kiinnostusta riittää ja vaatimukset kasvaa :) Enkä nyt kysynyt miksereiden eroista mutta kiitoksia vain.
no mitä v*****ua täällä sitten yleensäkin "tyhmiä" kyselet kun olet jo kerran ostopäätöksenkin tehnyt?
nyt sun kannattaa vielä mennä kadulle ja naapureille kehumaan kun ostit tahi tilasit niin helewetin hyvät ylikylän laitteet ja vermeet. olekko ny onnellinen? - boogimannman;(
sepelisäkki kirjoitti:
http://www.thomann.de/fi/the_tmix_mix_802.htm
Maksaa saman verran ( postikulut) kuin ajattelemasi muovinpalanen, mutta vertaa niitä keskenään.ei sun sepelisäkki kandee tuommosta kenellekkään tarjota koska siinä on liikaa nappuloita ja käyttöohjeen tulkitseminen ja lukeminen voi olla ko. tapauksessa liian vaikeeta? eikä kaikki tiedä tai osaa thomannilta mitään tilata.
- ei taida olla
boogiman:( kirjoitti:
no mitä v*****ua täällä sitten yleensäkin "tyhmiä" kyselet kun olet jo kerran ostopäätöksenkin tehnyt?
nyt sun kannattaa vielä mennä kadulle ja naapureille kehumaan kun ostit tahi tilasit niin helewetin hyvät ylikylän laitteet ja vermeet. olekko ny onnellinen?edes sen vertaa että laillisesti tupakkaa voisit ostaa;kielenkäytön ja asenteen perusteella. Jos nyt tarkkaan lukisit kirjoitustani niin en kysynyt MINKÄ mikserin ostaisin vaan sitä,että SOPIIKO se yhteen soittimeni kanssa. Turhaan siellä vaahtoat.
- Pertti A ja 14v
ei taida olla kirjoitti:
edes sen vertaa että laillisesti tupakkaa voisit ostaa;kielenkäytön ja asenteen perusteella. Jos nyt tarkkaan lukisit kirjoitustani niin en kysynyt MINKÄ mikserin ostaisin vaan sitä,että SOPIIKO se yhteen soittimeni kanssa. Turhaan siellä vaahtoat.
ja ikää sinulla on?? joku lapsiäippä varmaan joka ei ymmärrä tahi tajua seiskaluokan fysiikan tai edes yksinkertaisten sähkövärkkien perusteiden päälle mitn. Onkohan ollut omat värkit ihan muussa käytössä kun käyttistä oiis pitänt vilkaista?
- lapsiäippä..?
Pertti A ja 14v kirjoitti:
ja ikää sinulla on?? joku lapsiäippä varmaan joka ei ymmärrä tahi tajua seiskaluokan fysiikan tai edes yksinkertaisten sähkövärkkien perusteiden päälle mitn. Onkohan ollut omat värkit ihan muussa käytössä kun käyttistä oiis pitänt vilkaista?
Mene kiukuttelemaan teinipalstalle :) Ikää on jo sen verran että 7. luokan fysiikan opit
on unohtuneet kun ei niitä ole tarvinnut. Äidinkielen tunneilla sinä taas et varmaankaan ole ollut.. ;)
Onko niin kamalaa vastata asiallisesti?
- paparatzi
Mikä oli pointti tuossa ilmoituksessasi?
-nuo 2 audio out liityntää ja video out riittää liitynnöiksi kytkettäessä mikseriin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1111020
- 61937
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun89727- 77713
- 41655
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la34607Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka22562Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille
Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka27549- 52535
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?37488