Eksyin puolivahingossa tänne, mutta pettymys oli melkoinen kun kuvitelmani saman henkisten ihmisten kanssa keskustelusta romahtivat.
Mitä helvettiä täällä tapahtuu?
Harvinaisen tasokasta keskustelua täällä, oliskohan jossain vaihtoehtoista paikkaa jutella ihmisten kanssa oikeasti rockabilly, psychobilly jne. aiheisista asioista? Täällä näytti harvakseltaan olevan kyllä yrityksiä keskustella... :/
pettymys
4
426
Vastaukset 4
- munkki aivojen tilal
Valitettavasti havaintosi on oikea, tämä on vuosia ollut yhden mielisairaan henkilön blogi. Henkilöstä on lukemattomia kertoja ilmoitettu eteenpäin aivan turhaan, seurauksena ainoastaan häiriköstä ilmoittaneille on seurannut pitkiäkin kirjoituskieltoja, kun taas häirikkö on saanut vapaasti jatkaa mellastustaan.
Jos siis rockabilly musiikki kiinnostaa ja kaipaat keskusteluseuraa, kai se on pakko mennä roketsufoorumille, siellä sentään jonkinlaista valvontaa on. Vaatii rekisteröitymisen kylläkin.
http://www.roketsuvoorum.com/phpBB2/
Roketsusta on potkittu pois sittemmin tänne siirtynyt palstan häirikkö, joten hyvä heidän kannnaltaan ja huono meidän kannalta.
Tällä palstalla ei voida keskustella kunnolla alan musasta niin kauan kuin tuo häirikkö täällä spämmää typerillä viesteillään, se on nähty miljoona kertaa. Niin että palsta on tavallaan kuin hoitamaton puutarha, odottaa että jotain alkaisi tapahtumaan ja tarkoitus toteutuisi. Näin on näreet.- Miss Morning
Kiitos, täytyypä käydä siellä kurkkimassa! :)
Miss Morning kirjoitti:
Kiitos, täytyypä käydä siellä kurkkimassa! :)
Kannattaa ainakin vilkasta, Eikä se kirjautuminen mielestäni ole mitenkään huono asia; pysyypähän paskaperseet pois kun pitää olla kirjautunut ennenkuin voi kommentoida.
- gretsch_fan
Roketsu on ihan hyvä KOMPROMISSI. Kaikki tärkeimmät aiheet siellä onkin jo keskusteltu joten haulla löydät varmasti. Kompromissi siksi että se ei sitten aina ole sellainen paikka jossa nimettömät käyvät keskustelua ja vastaus tulee tunnissa. Siellä on sen verran paljon tällaista sisäpiirin juttua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 971635
- 721264
- 901232
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois2781016- 95929
- 40914
- 80787
- 49787
- 55763
- 45705