Vain sellainen mies pettää joka ei saa kaikkea omalta vaimoltaan! Eli puuttuu SE jokin suhteesta kun täytyy lähteä vieraan syliin....
vain...
kesäheinäN
23556
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
mikä SE jokin on käytännössä?
Höpö, höpö. Pettäjällä on iso tyhjä aukko sisällään jota koittaa täyttää. Pitkällinen psykoterapia voisi auttaa jos halua parantua on.
Niin kai. Mutta ilmeisesti siltä vieraaltakin puuttuu SE jokin, kun pettäjä ei useinkaan eroa puolisostaan. Ehkä SE jokin on niin tavoittamattomissa oleva fantasia, ettei sitä täydellisesti löydä kenenkään kanssa ja siksi pitää jatkaa etsimistä hyppimällä suhteesta suhteeseen.
Ei ole tarvetta erota, eihän pettäjä ole pettäessään enää mitään vailla. Silloin hänellä on vajavainen puoliso ja vajavaisuutta täydentävä salarakas. Yhdessä he ovat täydellisiä, yksin puutteellisia. Ja pettäjä kun kuvittelee että hän ansaitsee saada ihan kaiken.
että se jokin olisit sinä???????? HOH,hoijaa. Sheivaile nyt vaikka paikkojas, jos ei sulla muuta tekemistä ole.
Hei kuulkaa naiset! SE jokin on INTOHIMO:):):):):):):):)
alleviivaan edellisen kommentin, se on intohimoa, jännitystä (jänistystä myös..), se on seikkailua -ei muuta. Kun käry käy, alkaa uusi intohimo oman vaimon kanssa..
Paitsi jos vaimo hakee avioeron. Sellaistakin tapahtuu.
Ni ei nyt ihan noinkaan, kyllä meillä se inohimo minua siis vaimoa kohtaa käryb jälkeen oli esitystä, toiseen intohimo jatkui ja näin taiyaa useimpien kohdalla menevänkin mitä nyt on tullut kanssasisarten kanssa kokemuksia jakaessa ilmi. Mutta intohimoa varmasti tällaisella petturilla on aina jotain/moniakin naisia kohtaan.
Se jokin lienee määrittelemätön juttu, joka tuo siihen omaan elämään jotain jännityksen ym. tunnetta. Kun eletään turhan tylsää elämää, niin sitten tuherretaan sitä jännitystä seksidraamoissa?
Mietin vain että intohimo on asia, joka usein on suhteen alussa, mutta sitten laantuu. Toki jotkut sen löytävät uudelleenkin ja joillakin se ei katoa koskaan. Kuka jaksaa elää pyörteessä vuosikausia? Eli sen tavallaan täytyykin puuttua, sillä seksuaaliseen intohimoon ei liity mitään rakentavaa.
Entä jos kyse onkin vaikka alitajuisista yllykkeistä, joita tuo pettävä seuraa kun ei muutakaan osaa? Eli kyse ei ole siitä etteikö suhde olisi juuri sitä, mitä on halunnutkin, mutta joku muu sisäinen jännite ajaa ottamaan riskejä järjen ja tunteen rajamailla?
Kyllähän se jämpti on niin, että SE JOKIN puuttuu siltä pettäjä mieheltä!!! Ja se jokin joka puuttuu siltä pettäjä mieheltä on JÄRKI.
minua pitkäaikaisessa salasuhteessa. Sanoi halunneensa kohota arjen yläpuolelle. Ja nainenkin oli kuulemma aivan erilainen kuin minä, niin ihana ja suloinen, heh.
"Ja nainenkin oli kuulemma aivan erilainen kuin minä, niin ihana ja suloinen, heh."
No auts! Olipas tyhmä mies jos noin sanoi :(. Taitaa olla entinen mies...?
että vieras pillu on kullin herkku. Se vieras pillu siitä suhteesta puuttuu.
Joo joo. Mies lähtee vieraan syliin, kun a) arki on tylsää ja b) tekee mieli vierasta lihaa.
a) Mies voi vapaasti tehdä arkielämästä tapahtumarikkaamman, se on omasta tahdosta kiinni. Mutta tavisnahjus menee tietenkin sieltä missä aita on matalin, kuinkas muuten.
b) Vieraan lihan himolle ei taas vaimo voi mitään, kun ei itse voi vieraaksi lihaksi muuttua.
"a) Mies voi vapaasti tehdä arkielämästä tapahtumarikkaamman, se on omasta tahdosta kiinni"
Jos oma akka ei ole kiinnostava eli hänen kanssaan ei ole tapahtumarikasta, niin miten sen oman akan muuttaa kiinnostavaksi tahdon voimalla?
"a) Mies voi vapaasti tehdä arkielämästä tapahtumarikkaamman, se on omasta tahdosta kiinni. Mutta tavisnahjus menee tietenkin sieltä missä aita on matalin, kuinkas muuten"
Tavisnahjus menee siitä, mistä aita on matalin KOSKA seksiä vastaavat kiksit tulevat useimmiten harrastuksista, jotka vievät helvetisti RAHAA.
Jollei omaa mielikuvitusta ja luovuutta, voi ottaa avioeron.
Tahdostahan kaikki on kiinni! Jos HALUAT tehdä elämästäsi rikkaamman, voit tehdä niin. Ilman että siitä täytyy maksaa köyhtymiseen saakka...
Mitähän kaikkea siltä vaimoltakin olisi tarkoitus saada. Seksiä, rahaa, ruokaa, mitä vielä? Eiköhän tässä ole joku provoilija vaan. Mutta huonosti näkyy onnistuneen.
Alan olla yhä vakuuttuneempi siitä, että miehet pettävät ihan vain huvikseen, vaihtelun halusta, mutta ei heidän avioliitoissaan sen kummempia ongelmia ole. Siksihän he eivät eroa, vaikka olisivat vuosia salasuhteessa. Heillä ei todellakaan ole minkäänlaista aikomustakaan erota, vaan halu pitää hauskaa. Vaimot ottavat miehen pettämisen turhan vakavasti. Eihän se mies minnekään lähdössä ole, eikä 'se' käytössä kulu!
Vaimo ei välttämättä halua olla vain yksi haaremin jäsen!!!
"Alan olla yhä vakuuttuneempi siitä, että miehet pettävät ihan vain huvikseen, vaihtelun halusta, mutta ei heidän avioliitoissaan sen kummempia ongelmia ole."
Sen kummempia ongelmia kuin että vaimo ei ole kiihottava eikä anna henkistä tyydytystä ja pönkitä itsetuntoa? Jos itsetuntoa ei kohota seksi läskin, laiskan, vetelän, huonokuntoisen, huonoitsetuntoisen, yms. negatiivisten adjektiivien omaavan naisen kanssa, niin ei ole "sen kummempia ongelmia"?
Onkohan kukaan koskaan löytänyt sitä mitä hän on etsinyt?