Mitäs se tarkoittaa tuo kasikerrospoltto: oman formaatin levy johon voi polttaa molemmille puolille eli kapasiteettiä lisää, tämä tuli nimestä mieleen mutta miten on?
Vastaukset 8
Ei vaan kaksikerrospolttoon käytetään kaksikerroslevyjä. Sitten on erikseen molemmille puolille levyä tallennus jos on sellaisia.
- Polttolaitosmies
"Sitten on erikseen molemmille puolille levyä tallennus jos on sellaisia."
???
Siis on jos on? on niitä 2 puolisiakin, mutta hyvin harvinaisia koska ei niitä juuri mee.
Lightscripe levyille kyllä poltellaan molemmille puolille mutta vain toiselle puolelle dataa, kun toiselle puolelle käryytetään etiketti :)Polttolaitosmies kirjoitti:
"Sitten on erikseen molemmille puolille levyä tallennus jos on sellaisia."
???
Siis on jos on?Niin? Jos olet ostanut kaksipuoleisen aihion niin kääntää levyn ympäri niin voi tallentaa taas. Mikä tässä on nyt niin vaikeata ymmärtää?
- Polttolaitosmies
M-Kar kirjoitti:
Niin? Jos olet ostanut kaksipuoleisen aihion niin kääntää levyn ympäri niin voi tallentaa taas. Mikä tässä on nyt niin vaikeata ymmärtää?
Aamukahvin puutetta...
Itse ostin joskus yhden 9,6gt levyn ihan prisman hyllystä osittain vahingossa. Myöhemmin en ole niitä käyttänyt kun tavallinen dvdkin riittää.
- Tuli poltti sen.
sfinski80 kirjoitti:
Itse ostin joskus yhden 9,6gt levyn ihan prisman hyllystä osittain vahingossa. Myöhemmin en ole niitä käyttänyt kun tavallinen dvdkin riittää.
Yleensä on DVD-R/RW joita löytyy kaupasta niissä on maininta 2-kerros levystä .Ei niitä käännellä kuin hellan rinkuloita ,ainoastaan poltettaessa Lifd SCRIPELLÄ LEVYKUVA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty521660Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3701387- 681206
Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto381174Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s3551122Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine137999Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel37902Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte204808Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä
Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i99666- 62658