Minusta on ikävää,

että päivän keskustelussa keskityttiin TAAS bussiyrittäjien pahoinvointiin.

Entä taksikuskit?

Haluaisiko joku pitää puolustuspuheenvuoron taksiyrittäjiä kohtaan?
3114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Meistä ratikkakuskeista puhumattakaan.

Äänestä
  • Sen vaan kun näkis... Sinä korkeintaan unissasi kääntelet ratteja, mutta kästtääkseni elät elämäsi tällä kesustelupalstalla, joten missä sä muka ratikkaa olet ajanut? *nauraa kiusantuneena* Luultavasti tarvitsset korkeintaan persrupisalvaa tietokonetuolissa istumisen aiheuttamiiin hiertymiin? *tirskuu, anteeksi*

    Äänestä

Minusta olisi mainiota kuulla taksiyrittäjien arjesta liiketoiminnalliselta kannalta ja suhdannesidotusti.:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kovin yksipuolista kirjoitti:

että päivän keskustelussa keskityttiin TAAS bussiyrittäjien pahoinvointiin.

Entä taksikuskit?

Haluaisiko joku pitää puolustuspuheenvuoron taksiyrittäjiä kohtaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu