juttu kuin työpaikkaromanssit. Ajatellaan vaikkapa lääkärin ja hoitajan suhdetta. Lääkärihän "häviää", kun hän ryhtyy vakavaan suhteeseen hoitajan kanssa, sillä hoitaja on tyhmempi, kuin lääkäri.
Mikä saa lääkärin (tai muun vastaavan) koulutetun ihmisen tyytymään alemman tason duunariin? Onko siinä se helppo saatavuus tärkein kriteeri ettei lähdetä etsimään työpaikan ulkopuolelta niitä suhteita?
Mikä saa lääkärin (tai muun vastaavan) koulutetun ihmisen tyytymään alemman tason duunariin? Onko siinä se helppo saatavuus tärkein kriteeri ettei lähdetä etsimään työpaikan ulkopuolelta niitä suhteita?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mitä kumman tekemistä on koulutuksella ja seurustelemisella? Eihän sitä nyt kukaan koulutuksen perusteella ketään iske.
Miehen seuruselukumppanin valinnassa on tärkeintä hyvät tissit ja perse. Kauniit kasvot ja sopusuhtainen vartalo auttavat asiaa. Niillä pääsee jo pitkälle alkuun. Muutaman kuukauden päästä alkaa sitten henkinen puoli saamaan jalansijaa ja suhteen jatkuvuuden kannalta se muodostuu isommaksi tekijäksi.
Mutta että koulutus? Ei.
Minä en ole koskaan mietinyt tuollaisia, mutta sinä ilmeisesti olet. Ikävä kyllä. Kenestä lääkäristä olet kiinostunut, onko kyseessä kamusi ja oletko rahapulassa?:D Haisee taas mustamaalaamiselta, haesoo, haesoo... Minkä alan hoitaja olet?
samoissa neliöissä 40 h viikossa monta vuotta peräkkäin niin eihän se suoranainen ihme ole jos kemiat kohtaa niin tunteita syntyy. Ite olen kantapään kautta tämän myöskin kokeillut ja läksyni oppinut, sillä kyllä se aina vähän monimutakaistaa asioita työpaikalla. Tunteet voi aina pitää taka-alalla ja jättää ilmi tuomatta jos niitä työpaikalla syntyy. Silleen pääsee helpommalla.