turkki

Kuinka saisi minkkiturkin säilymään kotona, ettei tule turkiskuoriaisia tai jotakin muita tekijöitä jotka tärvelee sen?
Millä saa satiinivuorin puhdistaa läikistä??
2672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pane turkki paperipussiin, .. sulje pussi huolella, niin säilyy home toisella puolella.. poista läntit vedellä, koska ne lienee tullut riiuun medellä.. no se on jokaisen oma asia oli sitten puhasta tai ei!

Äänestä
  • Tahnat lähtee miedolla astianpesuaine ja vesiseolsella. Satiinissa näkyy kaikki mutta vuori on sisäpuolella . Kyllä vanhan spekunkin saa pois.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


turhantarkka kirjoitti:

Kuinka saisi minkkiturkin säilymään kotona, ettei tule turkiskuoriaisia tai jotakin muita tekijöitä jotka tärvelee sen?
Millä saa satiinivuorin puhdistaa läikistä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu