Clinic estetic botox???

Vastatkaa ihmeessä äkkiä jos on kokemuksia ko paikasta botoxista...
Ihmettelin kovasti kun hinnastossa oli vain 180 euroa kulmien kohotus botoxilla =o Eli siis jos on kokemuksia jakakaa ihmeessä kanssani =)
Jos noin halpaa on ei kyllä tarvi kahta kertaa miettiä mihin menen jos hyviä kokemuksia löytyy
182773
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Eikö tosiaan kenelläkään?

Äänestä
  • uusi pulju. Ainakin nettisivut oli vielä vähän aikaa sitten "vajaat", ja mainosteli täällä smartlipoaan. Ammattitaidosta ei tietoa eikä kokemusta!

    Äänestä

  • Todella on kokemusta!! Itsellä oli aika la klo 14.00. Ajoin edestakas 500 km ja odottelin ulko-oven takana
    20 min ovikelloa soittaen sekä puhelimella yritin ottaa yhteyttä, kunnes sainkin "jonkun" kiinni, joka ilmoitti että ihmiset klinikalta ovat koulutuksessa, mutta KUKAAN EI ollut vaivautunut ilmoittamaan
    että varaamani aika olikin peruttu. Eli EI ENÄÄ ikinä kyseiselle klinikalle. Kyllä todellakin kyrsii.. Aion todellakin vaatia heiltä jonkinmoista korvausta ajomatkoista sekä tuhlatusta ajasta ja pettymyksestä!!!

    Äänestä

2vkoa sitten smartlipossa ja tuloksia jo nähtävissä! Hinnat siellä halvemmat kuin muualla,vastinetta saa kyllä koko rahan edestä.Hyvä,lämminhenkinen ja huumoripitoinen palvelu.Mukava lääkäri ja avustaja. Itsekkin otin riskin tietämättä paikasta sen enempää(konsultaatio kuvien perusteella) ja olen todella tyytyväinen että valitsin juuri tämän klinikan. Toipumiseni on vasta alussa..kuinkahan hoikaksi vielä tästä muutun :)

Äänestä
  • lisää kuukauden - parin päästä. Silloin alkaa lopulliset tulokset olla näkyvissä. Nyt ei esim. mahdolliset epätasaisuudet näy, koska mitä todennäköisimmin on vielä turvotusta.

    Äänestä

  • Menin konsultaatioon ko klinikalle ja samaan aikaan ovella toisen kanssa niin tervehdyksenä oli että pitääkö kaikkien tulla samaaan aikaan.Venäläistä rouvaa jotenkin huomioitiin,minulle ei puhuttu mitään eikä kukaan henkilökunnasta ymmärrä edes päivää sanoa.Törkeää käytöstä ihmetellessäni päätin että jos haluan minua kohdeltavan kuin rikollista niin se onnistuu Tallinnassakin ja halvemmalla.

    Äänestä

  • erittäin pettynyt kirjoitti:

    Menin konsultaatioon ko klinikalle ja samaan aikaan ovella toisen kanssa niin tervehdyksenä oli että pitääkö kaikkien tulla samaaan aikaan.Venäläistä rouvaa jotenkin huomioitiin,minulle ei puhuttu mitään eikä kukaan henkilökunnasta ymmärrä edes päivää sanoa.Törkeää käytöstä ihmetellessäni päätin että jos haluan minua kohdeltavan kuin rikollista niin se onnistuu Tallinnassakin ja halvemmalla.

    Missä päin Tallinassa on hyviä hinta/laatu paikkoja botox pistoihin?

    Äänestä

Moikka!
Kävin esteticissä 4 viikkoa sitten otsan ja kulmien botoxihoidossa. Siellä oli ruotsalainen kirurgi, vaikutti taitavalle. Olen tosi tyytyväinen tulokseen. Maksoi yhteensä 340.

Äänestä
  • Oliko tuo botox hoito muuten kovin kivulias =o

    Äänestä

  • r84e7t9237v kirjoitti:

    Oliko tuo botox hoito muuten kovin kivulias =o

    Riippuu paikasta, onko botoxin laittaminen kivuliasta, ja miten kauan vaikutus kestää, ja onko lopputulos hyvän näköinen. Olen käynyt aiemmin paikassa, jossa pistäminen sattui hirvittävästi, tulos oli toispuoleinen, ja vaikutus kesti alle kaksi kuukautta.

    Viime syksynä löysin Clinic Esteticin, johon olen ollut tyytyväinen. Botoxin laittaminen ei paljon tuntunut, tuloksesta tuli kerralla hyvä, ja vaikutus on kestänyt hyvänä näihin päiviin saakka. Nyt, tällä viikolla, kävin laitattamassa lisää botoxia otsaan.

    Äänestä

Haluatte näyttää 4kymppisinä 60 vuotiailta?.
Itsensä myrkyttäminen vääjäämättä näkyy ennenaikaisena vanhenemisena.

Äänestä

Kävin elämäni ensimmäistä ensimmäistä kertaa ottamassa botoxia tai siis tarkemmin sanottuna tätä uudempaa versiota Dysportia (kahdelle alueelle ns. sibeliusrypyt ja silmäkulmien naururypyt) ja valitsin tuttavani suosituksesta Clinic Esteticsin. Jännitti kovasti, mutta klinikan lääkäri oli todella rauhallinen, asiantunteva. Pistäminen ei tuntunut juuri ollenkaan. Vaikutus alkoi hiipumaan n. 6 vkon jälkeen hiukan. Minulle luvattiin, että saan takuutyönä uudet pistokset ilmaiseksi, sillä yksilöllisistä eroista johtuen toisille täytyy laittaa enemmän ainetta kuin toisille. Olen menossa pian uudelleen ja aion jatkossakin käydä tämän klinikan vastaanotolla. Olen todella tyytyväinen kaikkeen saamaani palveluun!

Äänestä

Botox on hermomyrkkyä. Miten kukaan järjissään oleva ihminen antaa ruiskuttaa itseensä MYRKKYÄ??? Ja tarpeeksi kauan kun pistää, niin kasvoista tulee hölmistyneet ja se onkin sitten niiden ainoa ilme. Kadulla näitä tulee vastaan ainakin Helsingissä. Säälittävää. Todella säälittävää. Mutta kertoo hyvin nykymenosta ja ihmisten arvoista.

Äänestä
  • Tampereella laitettu botoksia (azzalure) migreenin vuoksi pari kertaa nyt vuoden aikana. samalla hoituu vihaset juonteet kulmakarvojenkin välistä. hyvä myrkky :)
    taidetaan käyttää muutenkin paljon sairauksien hoidossa...

    Äänestä

Olen käynyt kahdesti Clinic E:ssä laittmassa botoxia, ja ollut täysin tyytyväinen.
Olen 29-vuotias mies ja kärsinyt jo alle kaksvitosesta todella syvistä ns sibeliusjuoneista kulmakarvojen välissä, joka sai minut näyttämään jatkuvasti vihaiselta.
Myös otsassa oli syvemmät vaakajuovat kuin monella viisikymppisellä. Miksi, sitä en osaa sanoa, johtunee paksusta ja rasvaisesta ihotyypistä.
Mutta kuitenkin, pistäminen ei tuntunut käytännössä lainkaan, lääkäri oli miellyttävä, asiansa osaava ja luotettavan tuntuinen.
Nyt viimeisestä laitosta on 5kk, kohta on jälleen aika käydä uusinnassa.
Ja olen ollut todella tyytyväinen lopputulokseen, sekä paikan palveluun ja hintatasoon. Kannattanut käydä Tamperrelta asti siellä.

Äänestä
  • Kiitos vinkistä. Katsoin ko. paikan hinnasta ja kun laskin että migreenialueen (kulmakarvojen välijuonteet) lisäksi hoidettiin naururyppyjä ja otsaa niin tuli täällä edullisemmaksi (siis Tampereella) ja vielä matkat päälle... toisaalta Helsingissä on ihan mukava käydä samalla ostoksilla .) Pääasia että ollaan tulokseen tyytyväisiä.

    Äänestä

Asiallinen paikka.Nyt on otsa silee

Äänestä
  • Hyvä ja ammattitaitoinen palvelu. Neuvoi, opasti ja oli tarkkana ettei tule liikaa. Suositan ehdottomasti. Minulla on ohut iho joten vaikutus alkoi jo seuraavana päivänä - olen tosi tyytyväinen ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulmaaaaaaaattttttt kirjoitti:

Vastatkaa ihmeessä äkkiä jos on kokemuksia ko paikasta botoxista...
Ihmettelin kovasti kun hinnastossa oli vain 180 euroa kulmien kohotus botoxilla =o Eli siis jos on kokemuksia jakakaa ihmeessä kanssani =)
Jos noin halpaa on ei kyllä tarvi kahta kertaa miettiä mihin menen jos hyviä kokemuksia löytyy

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu