moikka!
niin onko kukaan kokeillut koskaan omenaviinietikkaa tai omenaviinietikkakapseleita?..laihduttaako ne?
niin onko kukaan kokeillut koskaan omenaviinietikkaa tai omenaviinietikkakapseleita?..laihduttaako ne?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kokeilepas lehmänkusta. Ota litra aamulämmintä ammunvirtsaa ja juo. Luulisin olevan sama vaikutus. Eikä maksa mitään.
tippuu(oikeasti).
Käytin yhteen aikaan omenaviinietikkaa mehun korvikkeena. Se on ihan hyvä janojuoma, kun sitä lisää veteen. Tuli kesän aikana vedettyä sitä useampi pullo, mutten kyllä laihtunut yhtään. Kannattaa muuten verrata omenaviinietikkakapselien ja pullotavaran litrahintoja.
muista pestä hampaat sen jälkeen kun oot juonut omenaviinietikkaa,vie kiilteet hampaasta ja katso että omenaviinietikka on tarpeeksi laimennettu vedellä!
Jos ei pelkällä omenaviinietikan juomisella saa kiilteitä hampaistaan, niin viimeistään sillä, että menee harjaamaan happaman juoman heikentämää kiillettä. Missään tapauksessa ei pidä mennä harjaamaan hampaitaan etikkahuikan jälkeen. Hampaiden harjausta ei suositella heti edes tavallisen aterian jälkeen.
kattoo tänne:
http://www.eu.gw.com/laihis/omenaviinietikka.html
Kyseisestä linkistä lainattu kohta:
"Missään tapauksessa hampaita ei saa harjata heti etikan juomisen jälkeen."
Eli mikä oli pointtisi?