Seksiä ilmaiseksi? No way.

Niin kauan kuin miehet saavat ilmaista seksiä naisilta, he eivät myöskään sitoudu. Jos sitoutuu, saa seksiä, mutta muuten ei. "Sex and the City" -ajattelun voisi heittää romukoppaan.
12690
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Seksiä pihtaamalla saat ehkä miehen sitoutumaan, mutta vain sellaiset miehet, jotka sitoutuvat pelkän seksin takia, eivät siksi että haluaisivat olla kanssasi. Älä sitten vingu parin kun ukko hakee uutta jännitystä pettämällä, kun on sitoutunut kyllästynyt siihen pihtaamaasi pimperoon.

Etkö itse pidä seksistä? Miksi siitä pitäisikään muka maksaa jollain tavalla? Kyllä mies sitoutuu, jos hän aidosti haluaa olla kanssasi. Ongelma taitaakin olla siinä että näet miehen pelkkänä välineenä jonka avulla toteutat omia toiveitasi, kuten perhe, omakotitalo jne. Et ole kiinnostunut miehestä ihmisenä.

Äänestä
  • ja omakotitaloa vaan nainen haluaa. Mielenkiintoista.

    Minusta tuntuu, että mies haluaa vaan jonkun edustusnaisen ja kulissit. Sen jälkeen mies voi vapaasti liihotella muilla areenoilla aina kun on mahdollista.

    Äänestä

  • Tuo että mies saa seksiä vain jos sitoutuu ei toimi enää nykyään, koska kaikki naiset eivät sitoudu tuohon periaatteeseen. Jos sinä et anna seksiä, niin joku toinen kyllä antaa eli mies ei suinkaan sitoudu sinuun vaan alkaa etsiä anteliaampia naisia. Tuo toimisi vain ja ainoastaan, jos kaikki naiset toimisivat tuon periaatteen mukaan. Silloin miehistä varmasti tulisi sitoutumiskykyisempiä. Näinhän joskus sata vuotta sitten asiat olivatkin, kun ei ollut ehkäisyä.

    Äänestä

  • Ei toimi nykyään kirjoitti:

    Tuo että mies saa seksiä vain jos sitoutuu ei toimi enää nykyään, koska kaikki naiset eivät sitoudu tuohon periaatteeseen. Jos sinä et anna seksiä, niin joku toinen kyllä antaa eli mies ei suinkaan sitoudu sinuun vaan alkaa etsiä anteliaampia naisia. Tuo toimisi vain ja ainoastaan, jos kaikki naiset toimisivat tuon periaatteen mukaan. Silloin miehistä varmasti tulisi sitoutumiskykyisempiä. Näinhän joskus sata vuotta sitten asiat olivatkin, kun ei ollut ehkäisyä.

    haluan miehen, joka haluaa sitoutua olemaan kanssani, niin mistä tiedän, että hän haluaa olla just mun kanssa...

    Tai jos en anna, niin sitten hän menee vieraisiin. Mahdoton yhtälö...

    Äänestä

et itse halua seksiä? Jotain traumaattisia kokemuksia? Liikaa pettymyksiä? Pelko ehkäisyn pettämisestä?

Äänestä
  • Pelkään luovuuteni katoavan. Pelkään, että kun joku tunkeutuu minun paikkoihin, se vie energiat kuiviin ja en jaksa sen jälkeen tehdä mitään. Tämä on enemmänkin psykologinen juttu. Toisaalta rakastelu on liittynyt rakastumiseen ja olen kokenut, että minua on käytetty siinä hyväksi, joten en halua enää siihen joutua. Koska jos se on jollekin (hänelle) pelkkää seksiä, niin miksi alistua sellaiseen.

    Äänestä

  • Sinkkun* kirjoitti:

    Pelkään luovuuteni katoavan. Pelkään, että kun joku tunkeutuu minun paikkoihin, se vie energiat kuiviin ja en jaksa sen jälkeen tehdä mitään. Tämä on enemmänkin psykologinen juttu. Toisaalta rakastelu on liittynyt rakastumiseen ja olen kokenut, että minua on käytetty siinä hyväksi, joten en halua enää siihen joutua. Koska jos se on jollekin (hänelle) pelkkää seksiä, niin miksi alistua sellaiseen.

    "Pelkään luovuuteni katoavan. Pelkään, että kun joku tunkeutuu minun paikkoihin, se vie energiat kuiviin ja en jaksa sen jälkeen tehdä mitään."

    Tätä en ole ennen kuullutkaan, kiitos luovasta selityksestä.

    Äänestä

  • Sinkkun* kirjoitti:

    Pelkään luovuuteni katoavan. Pelkään, että kun joku tunkeutuu minun paikkoihin, se vie energiat kuiviin ja en jaksa sen jälkeen tehdä mitään. Tämä on enemmänkin psykologinen juttu. Toisaalta rakastelu on liittynyt rakastumiseen ja olen kokenut, että minua on käytetty siinä hyväksi, joten en halua enää siihen joutua. Koska jos se on jollekin (hänelle) pelkkää seksiä, niin miksi alistua sellaiseen.

    epätasapainoinen ja rikkinäinen ihminen. Häiriintyneisyytesi tulee tuhoamaan kaikki ihmissuhteesi.

    Äänestä

  • DianaCCC kirjoitti:

    epätasapainoinen ja rikkinäinen ihminen. Häiriintyneisyytesi tulee tuhoamaan kaikki ihmissuhteesi.

    olevasi? Olet varmaan yhtä tasapainoinen sinkku kuin kaikki muutkin täällä Suomi 24:n sinkkupalstalla.

    Äänestä

Järkevät naiset tajuavat sentään pyytää maksun seksistä, mutta miksi suurin osa sinkku naisista antaa seksiä ilmaiseksi? Miksi he antavat panna itseään niin halvalla? Eivätkö he arvosta itseään ollenkaan? Itse miehenä haluan harrastaa seksiä ainoastaan maksullisten naisten kanssa siihen asti kunnes sitoudun.

Äänestä

Minä taasen en sitoudu, jossen ole saanut jo seksiä naiselta.

Eikä asia ole koskaan ole ollut esteenä. Yhtäkään naista ei ole tainnut painostaa saatikka suostutella seksiin, aina ovat halunneet kun olen ehdottanut

Äänestä
  • haukutaan lutkaksi. Olette kaksinaamaisia te miehet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sinkkun* kirjoitti:

Niin kauan kuin miehet saavat ilmaista seksiä naisilta, he eivät myöskään sitoudu. Jos sitoutuu, saa seksiä, mutta muuten ei. "Sex and the City" -ajattelun voisi heittää romukoppaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu