ihmisen kanssa, joka on ennen ollut todella ylipainoinen?
Voisitko seurustella
.-.-.
10241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
En tiedä nykyistenkään lempparitypyjeni painohistoriaa, eikä vois vähempää kiinnostaakaan. Tosin paha ylipaino näkyy jostain, joten kenelläkään ei ilmeisesti ole ollut sitä.
Niin ja jos tyttö alkaa lihomaan, niin se on osoitus ammatillisesta epäpätevyydestä ja on peruste suhteen irtisanomiseen.
Mutta edellytys olisi, että hän myös olisi aikeissa pysyä normaalissa painossaan. Tämä siis ihan terveydellisistä syistä! Ei minua noin muuten haittaisi jos mies olisi hieman ylipainoinen, en pidä laihoista tai edes hoikista miehistä. Jostain syystä vähän tanakamman miehen syleilyssä on mukavampi olla :)
jos se ei näkyis sen luonteessa kovin heikkona itsetuntona tms. Siihenhän on usein lähtökohtana se että ihminen ei arvosta itseään, jos ihminen syö itsensä äärimmäisen yöipainoiseksi. Jos ei voi rakastaa itseään niin ei voi rakastaa muitakaan. Mut jos on päässyt yli isommista itsetunto-ongelmista niin ei mitään estettä. Ei mua normaali ylipaino haittaa.
"Jos ei voi rakastaa itseään niin ei voi rakastaa muitakaan." Tuo on ihan puppua. Minä inhoan itseäni, mutta rakastan montaakin ihmistä.
poikkeus. Mä oon nähny vaan niitä toisenlaisia tapauksia, enkä kovin helpolla ottais enää riskiä niiden kanssa.
Musta taas tuntuu, että mitä enemmän rakastaa itseään, niin sitä vähemmän välittää muista.
paikkansa. Keskitie on paras. Monessa asiassa. En tarkota että ite olisin kaikessa se keskitien kulkija.
En voisi, läskit ämmät on kuvottavia.
on vaikea uskoa eräs fakta ja se on tässä:
"Työikäisistä suomalaisista eli 18-64-vuotiaista yli puolet, noin 60% on ylipainoisia ja joka viides on lihava. Aikuisista miehistä useampi kuin kaksi kolmesta eli 70% oli vuonna 2007 tehdyn kartoituksen mukaan ylipainoisia ja naisista 58%".
Kun otetaan huomioon sellainen seikka, että valtaosa ihmisistä on parisuhteessa, niin väitän, että valtaosa täällä puhuu paskaa, tai tänne on kerääntynyt kranttujen joukko jokka jääkin ilman.
mutten todennäköisesti ihastuisi, mikäli isot painot olisi edelleen päällä. Ihmisen elämässä elopaino voi aivan hyvin vaihdella, mutta ehkäpä se ihastuminen käy silmienkin kautta... Tärkeintä on tietysti että tyyppi on nahoissaan tyytyväinen ja mikäli kiloja on, kantaa ne ähisemättä. Seksikin on tärkeää suhteessa ja jos toisen läski haittaa haluttavuutta ei se kiva juttu ole... Ylipainolle, mikä haittaa kannattaa tehdä jotain. Sitten ruumiinrakenteesta... toiset on sirompia ja ylipaino ei sovi laisinkaan, etenkin miehillä on näin, joskus. Kookkaat viikingit kantavat reippaitakin massoja leveillä harteillaan ja joillekin se sopii.
Summa summarum, kyllä voisin : )