voisko joku neuvoo kädestä pitäen miten poistetaan nokian drm-suojaus ja laitetaan se mp3 muotoon, jotta voi polttaa levyn esim. autoon
drm
12
492
Vastaukset
- oeKJVhSGRb
Nyt näet syyn miksi DRM-paskaan ei kannata astua.
- aloittelija44
en kysynyt tota. mitä ilmaista ohjelmaa käytätte poistossa.
- oeKJVhSGRb
aloittelija44 kirjoitti:
en kysynyt tota. mitä ilmaista ohjelmaa käytätte poistossa.
DRM on tehty juuri sitä varten ettei voisi kopioida.
- psedi
En tiedä onnistuuko ilmaisilla ohjelmilla, mutta maksullisella (20 30 euroa) Tunebite ohjelmalla voit muuttaa filut haluamaasi muotoon ja samalla häipyy drm saasta;)
http://tunebite.com/en/audials/converter-file-format-unprotect-drm-copy-protection-audio-video-recorder-movie-music-audiobook-mp3-wma-wmv-mp4/start.html Pitäisikö sitä voida poistaa?
- KarMeeta...
Joskus aikoinaan vastailit ihan asiallisesti eri palstoilla, nykyinen tyyli antaa aiheen kysyä
onko lääkitys ihan kohdallaan? KarMeeta... kirjoitti:
Joskus aikoinaan vastailit ihan asiallisesti eri palstoilla, nykyinen tyyli antaa aiheen kysyä
onko lääkitys ihan kohdallaan?Minua vaan kiinnostaa tietää miksi niitä suojauksia pitäisi olla poistamassa kun niiden tarkoitus on estää siirtäminen mihinkään. Vähän niinkuin oma vika kun on ostanut tuollaista.
- emffi
M-Kar kirjoitti:
Minua vaan kiinnostaa tietää miksi niitä suojauksia pitäisi olla poistamassa kun niiden tarkoitus on estää siirtäminen mihinkään. Vähän niinkuin oma vika kun on ostanut tuollaista.
...se lääkitys kondikseen!!
"...kun niiden tarkoitus on estää siirtäminen mihinkään. "
Ehkäpä juuri siksi.
"Vähän niinkuin oma vika kun on ostanut tuollaista. "
Niin, ihmiset joskus tekevät tietämättömyyttään hassuja asioita....
- DRM = Älä osta
Lex Karpela kieltää edes kertomasta miten kopiointisuojaus poistetaan, puhumattakaan sopivien ohjelmien jakamisesta. Ehkä hieman lain ulkopuolelle astuen voin kuitenkin sanoa, että ulkomaisilla verkkosivuilla on asiasta ohjeita.
- se homma...
on laitonta niin en voi kertoa että jos saat sen musiikin kuulumaan jotenkin PC:ssä niin voit sen "äänittää" uudestaan toisella ohjelmalla, vaikka audacityllä ja muuttaa sitten suojaamattomaksi mp3:ksi.
Asiasta toiseen, onkohan Nokian puhelimiin olemassa valmiita adaptereita joilla voisi sen kuulokeliitännän liittää suoraan aux- tai mikkituloon? Siitä nuukian omasta kuulokkeesta väsäämällä sellaisen tietty saisi mutta helpompi ois jos ois valmiina. - niin helppo
se homma... kirjoitti:
on laitonta niin en voi kertoa että jos saat sen musiikin kuulumaan jotenkin PC:ssä niin voit sen "äänittää" uudestaan toisella ohjelmalla, vaikka audacityllä ja muuttaa sitten suojaamattomaksi mp3:ksi.
Asiasta toiseen, onkohan Nokian puhelimiin olemassa valmiita adaptereita joilla voisi sen kuulokeliitännän liittää suoraan aux- tai mikkituloon? Siitä nuukian omasta kuulokkeesta väsäämällä sellaisen tietty saisi mutta helpompi ois jos ois valmiina.Toi on helppo! Senhän saa kuulumaan vaíkka kahvinkeittimestä ilman adapteria, jos siinä on sinihammas.
- no...
niin helppo kirjoitti:
Toi on helppo! Senhän saa kuulumaan vaíkka kahvinkeittimestä ilman adapteria, jos siinä on sinihammas.
oishan se helppoa jos joka paikassa olisi sinihammas mutta aika monessa kahvinkeittimessä, kotistereossa tai autostereossa sitä ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin101217Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3051175Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721111Ethän leiki kanssani J- mies
Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.92766Molemmat päät
aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s113730Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa
Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte12711Kasteen merkityksestä ihmiselle
Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J371680Liikenne onnettomuus
Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp6640- 30617
Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!
Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!113611