Miesten karvat

lottamari_1

Kumpi,...karvattomat vai karvaiset munat? Muutenkin, karvainen vai karvaton mies, onko väliä? Niin, kysytään nyt tasapuolisuuden ja tasa-arvon nimissä tätä.

16

1197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Serum**

      mielestä siistityt munat, ehdottomasti! -On paljon mukavampi nuolla ja ottaa suihin kun on vähän siistitty. Ei aina tarvii olla ajelemassa (ettei kipeydy), mutta ettei olisi ihan naturel koko ajan ;-)

    • ...............

      Mä oon huomannu, että jos rakkauven kohteella on karvoja, niin sitten karvanen mies on hieno juttu. Jos rakkauden kohde on karvaton, niin sitten karvaton on super. Eli ei ole miestä karvoihin katsominen, kun jokatapauksessa se mies määrittää kaikki tuollaiset toissijaiset tykkäämisen ja ei-tykkäämisen aiheet.

    • ihokarvasto

      No joo, hyvä, jos se tasa-arvo tällä paranee.
      Olen kyllä itse sitä mieltä, että jos ihmisestä oikeasti välittää, niin ne karvat, munissa tai muualla, ei just ole se syvällisin juttu eikä se suhteen elämä, seksikään, voi oikein niille perustua. Kai jokainen vielä saa omalla kehollaan säilyttää itsemääräämisoikeuden, niin naiset kuin miehet. Jos toista rakastaa, ja tykkääminenkin jo riittää, ei siinä paljon karvat missään tunnu.

      Tasa-arvon nimissä on sanottava, että tää paskan jauhaminen ihmisten ihokarvoista on naisilta ihan tasan yhtä typerää, lapsellista ja pinnallista kuin miehiltäkin. Että ne naiset jotka vaativat, ovat yhtä huonoja kumppaneita kun ne vaativat miehetkin. Ne naiset, jotka ei kestä ihmisen ihokarvoja yhtään ja inisevät, jos aikuinen ihminen on sellainen kun on, ovat pinnallisia ja hölmöjä, - ja nyt puhun muuten normaaleista ja siisteistä ihmisistä. Vain jos molemmat ja se henkilä itse haluaa, niin sitten, mutta liialliset vaatimukset, paineet ja pakotukset eivät kuulu seksiin eikä parisuhteeseen.

      Tasa-arvon nimissä täytyy sanoa, että on kyllä niin miehiltä kuin naisiltakin ehkä jopa hieman järjen köyhyyttä jauhaa samoista asioista jatkuvasti, mistä itse sitten kuitenkin inisee kun tulee paineita. Ja ihan samalla tavalla naiset sitten itse painostaa, vaatii, pakottaa itsensä ja toisen, ovat pinnallisia ja jauhavat samaa tyhjää kerrasta toiseen. Siinä kohtaa täytyy kyllä myöntää, että tasa-arvo on saavutettu.

    • snfsgfx

      Yhdella sanalla: Karvaton

    • .

      Kumpia siellä pornoleffoissa enempi näkyy?
      (Uteliaisuuttani kysyn, itse kun en katso pornoa.)

      • lottamari_1

        Kävin utelijaisuuttani katsomassa miesystäväni kanssa useampaankin kertaan seksipalstalla, kun siitä niin paljon vouhotetaan. Käytiin läpi kaikenlaista matskua ja täytyy myöntää, että eipä ollut katsomisen arvoista. Sama toistui joka ainoassa leffassa. Todettiin että kiihotumme enemmän toistemme suutelemisesta, koskettamisesta, romantiikasta, siitä mitä toisillemme ääneen sanomme, aidoista tunteistamme toisiamme kohtaan. Porno oli yököttävää katsottavaa, mutta tulipa siihenkin tutustuttua, etten jää ihan paitsioon mistä siinä puhutaan. Itse asiassa, en edes muista esiintyivätkö miehet niissä karvojen kanssa vai ilman. -Ö-


      • Sun miehesi
        lottamari_1 kirjoitti:

        Kävin utelijaisuuttani katsomassa miesystäväni kanssa useampaankin kertaan seksipalstalla, kun siitä niin paljon vouhotetaan. Käytiin läpi kaikenlaista matskua ja täytyy myöntää, että eipä ollut katsomisen arvoista. Sama toistui joka ainoassa leffassa. Todettiin että kiihotumme enemmän toistemme suutelemisesta, koskettamisesta, romantiikasta, siitä mitä toisillemme ääneen sanomme, aidoista tunteistamme toisiamme kohtaan. Porno oli yököttävää katsottavaa, mutta tulipa siihenkin tutustuttua, etten jää ihan paitsioon mistä siinä puhutaan. Itse asiassa, en edes muista esiintyivätkö miehet niissä karvojen kanssa vai ilman. -Ö-

        on hyvä valehtelija! :D Tai sitten sinä olet todella tyhmä...


      • nnnnniiiiii
        Sun miehesi kirjoitti:

        on hyvä valehtelija! :D Tai sitten sinä olet todella tyhmä...

        Tyhmähän toi on.


    • Noona

      munakarvoilla ei mitään väliä, mutta rinta ja selkäkarvoja ei mielellään ollenkaan. Napavana taasen on must.

    • mutta suosikki on

      Mutta jos on karvoja niin jokaa wc reissun jälkeesn sitten ne karvat on syytä pestä ettei haise kun kaatopaikka. Varsinkin kesällä ne karvalliset munat haisee perkeleen pahalle jos niitä ei JOKA kerta pestä, kusi ja paskan haju tarttuu niihin. Joten vähintään nekin pitää trimmatta ettei rehota kun tunkio.

      Juuri tästä syystä itse suosin karvattomia tai hyvin lyhyttä sänkeä miehellä.

      Pitkät karvat on mulle sitä ettei mies huolehdi hygeniasta, haisuli mikä haisuli.

    • 28

      Karvat siistiksi, tai pois. Kun ei niistä itselläkään tykkää, niin ei niistä tykkää toisellakaan. Monella äijällä on kauhea pehko kainaloissakin.

    • ehdottomasti

      tai vähintää siistiksi sängeksi. Ja vähintään sieltä perseestä ne karvat pois, muuten ne haisee paskalle.

      Jos miehellä on pikät karvat voi päätellä että se hygenia on muutenkin vähän niin sun näin. = yleensä tälläiset käy suihkussakin vain kerran pari viikossa = haisuli

      • hohohohoo!!!!!

        "Jos miehellä on pikät karvat voi päätellä että se hygenia on muutenkin vähän niin sun näin. = yleensä tälläiset käy suihkussakin vain kerran pari viikossa = haisuli"

        Ahaa eli sun logiikan mukaan miehet joilla on enemmän karvoitusta eivät käy suihkussa yhtä usein kuin muut? Oletko pesunkestävä idiootti vai muuten vain pieniaivoinen? :D


    • kuka näitä keksii

      vai kenties pienimunainen jolla ei karvat kasva? ;)

    • 15+14

      Minä pidän karvaisista miehistä. Etenkin rinta- ja vatsakarvat sekä karvaiset sääret ovat todella seksikkäät. Selkä- ja olkapääkarvat ei niin sytytä, mutta eivät kyllä haittakaan. Alapäätä olis hyvä vähän "Speedorajalta" trimmata näön vuoksi, mutta se ei ole mikään välttämättömyys. Kainaloita voisi myös vähän siistiä hajuhaittojen estämiseksi (deodorantti tehoaa paremmin jos ei ole valtavaa puskaa aineen ja ihon välissä). Kunhan ei ajele karvoja niin, että tulee järkyttävä hiekkapaperisänki. Parransängessä kun on jo riittävästi kestämistä...

    • N37

      Epilaattoria tai vahausta kehiin miehilläkin, jos halutaan karvamattoa trimmata! Sänki on kamala, on sitten tullut sheivauksesta tai koneen jäljiltä. Mieluummin vaikka sitten luomut rinta-ja selkäkarvat kuin ajeltu sänki. Vahaus tai epilointi tekee sileästä pinnasta pidempikestoisen ja luonnollisemman uusintakasvun, mutta jos ei kestä kipua niin täältä ei-ääni sängeksi ajetulle pinnalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      121
      2286
    2. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      424
      2163
    3. Sinun ja kaipaamasi törmääminen

      Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?
      Ikävä
      97
      1176
    4. Ammuskelua Eliaksenkadulla

      Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?
      Tornio ja Haaparanta
      14
      974
    5. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      44
      794
    6. Olen pahoillani jos kärsit.

      Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.
      Ikävä
      34
      790
    7. Ymmärrätköhän nainen

      Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi
      Ikävä
      109
      766
    8. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      15
      764
    9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      166
      706
    10. Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan

      Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti
      Työn hakeminen
      32
      689
    Aihe