Minkälainen on sellainen mies 43v , joka alkaa uuden suhteen, pettää heti alkuunsa, jatkaa samaan malliin koko ajan, kun lähtee ns. kumppanin luota puolenyön aikaan kotiin, sinnepä tulee toinen nainen ja yötä jatketaan
ja tämä tapahtuu vähintään joka toinen yö. Samanlaista kyseinen mies piti entisen ns. kumppanin aikoihin.
Miksi heti jo alkuunsa pitää olla toinen nainen, vaikka suhde on just uusi. Tämä kyseinen ns. kumppani siis nainen ei tiedä asiasta mitään, luottaa siihen kun toinen sanoo menevänsä puolenyön aikaan kotia nukkumaan
Kirjoittakaa mielipiteitä, etten tässä yksin mieti...
ja tämä tapahtuu vähintään joka toinen yö. Samanlaista kyseinen mies piti entisen ns. kumppanin aikoihin.
Miksi heti jo alkuunsa pitää olla toinen nainen, vaikka suhde on just uusi. Tämä kyseinen ns. kumppani siis nainen ei tiedä asiasta mitään, luottaa siihen kun toinen sanoo menevänsä puolenyön aikaan kotia nukkumaan
Kirjoittakaa mielipiteitä, etten tässä yksin mieti...
Vastaukset 13
Vanhimmat
Käytös todella sairasta. Ei tule koskaan olemaan uskollinen -kenellekään.
Minun ex-mieheni vietti sunnuntait näin: Aamukahvi vaimon kanssa. Lähti kioskille eikä tullut takaisin. Vietti päivän naisen A kanssa. Lähti iltapäivällä illaksi naisen B luokse. Tuli iltakymmeneltä "kioskilta" kotiin.
Kerran olin flunssaviruksen kourissa ja kuumetta oli 40. Se ei estänyt miestä tekemästä kierrostaan. Iltapäivällä nainen A (yhteinen ystävämme...) soitti itkien. "Missä sun miehesi on!?" hän itki epätoivoisena. Sanoin, että ei ainakaan kotona. Hän kertoi minulle kaiken, sillä oli saanut selville, että mies lähtee hänen luotaan naisen B luo eikä kotiin... Se päivä oli niin kammottava, että ei lähde mielestä vaikka miten paljon vuosia kuluisi.
Mies kertoi jälkeenpäin olevansa sen tyyppinen, että aina pitää olla jokin vaihtoehto B käsillä ja takaovi raollaan. Se päti työpaikkaan ja ihmissuhteisiin. Hän sanoi, että olen tällainen, ota tai jätä, ja minä jätin. Hän on nyt 50v ja tajusi ensimmäisen kerran, ettei ihmisiä voi vaihtaa toiseen ja pitää varalla, kun hänen oma isänsä kuoli.
Mies oli lapsena hemmoteltu pikkuprinssi, aikuisena menestynyt ja hyvännäköinen, mutta hänellä on silti pohjaton tarve kalastella kehuja, olla huomion keskipisteenä ja tulla hyväksytyksi. Veikkaan, että siitä johtui myös se haaremin ylläpitäminen, loputon tarve saada myös naisihailua. Minut hän yritti alistaa hänestä riippuvaiseksi, palvovaksi pikku piipittäjäksi, se oli osa sitä luonnevikaa.
katselevat moista meininkiä?
läheisriippuvaiset
mitä tarkoitat kysymykselläsi minkälaiset naiset katselevat moista meininkiä? kun tämä ns.varsinainen kumppani ei tiedä asiasta mitään, luottaa vaan ko. mieheen, kun on ammattivalehtelija
Juuri lopetin suhteen aivan samanlaisen miehen kanssa. Katselin muutaman vuoden hänen touhujaan...valitettavaa, ei sellainen ihminen tule muuttumaan. Mies jolla on niin huono itsetunto ei tule muutumaan mihinkään. Älä tuhlaa aikaasi.
Ongelmat ovat niin syvällä miehen omassa päässä.
Yritä itse irrottutua ajatuksesta, että hän tekee sinulle noin. Miehelle on aivan sama ketä hän pettää tai kenen kanssa hän on. Meitä oli useampi nainen hänen pyörityksessään ja lopulta päätin ottaa yhteyttä yhteen naiseen ja yllätettiin hänet menemällä hänen luokseen samaan aikaan. Siinähän mies vikisi, että hänellä on ollut kauhean rankkaa ja yö unetkin olivat menneet.
Siinäkään vaiheessa mies ei kertaakaan ajatellut miltä meistä tuntui. Sellaisen miehen mieli on niin kipeä, ettei siinä voi kun sairastua itse jos jäät siihen.
Voit lohduttautua sillä, ettei tuollainen ihminen tule koskaan välittämään kenestäkään. Jos joku siihen jää ei hän tule koskaan saamaan rakkautta tuollaiselta ihmiseltä. Sellaiset vain manipuloivat saadakseen jonkun jäämään edes hetkeksi ja heillä on kyllä aina muita varalla.
Jaksamisia sinulle paljon.
KIITOS NAINEN232 kirjoitit ihan kuin tästä ko. olevasta miehestä, suunnilleen sama menettely, oikein hämmästyin että miten voi olla, mutta näin vaan on, EI TÄMÄ MIES TODELLAKAAN ajattele toisten tunteita vaan omia mielihalujaan mikä hänelle itselle on hyvä, ja vielä tästä kertomastani miehestä lisää se että hän on taloudellinen siis rahallinen hyväksikäyttäjä jos vaan toinen sen sallii, vaan ihmettelen kuin kauan tämä nykyinen suhde 1.suhde pitää, mies tekee tikusta asiaa, mitä milloinkin, varsinainen jatkuvassa valheessa eläjä,
mikä vielä on tällaisen ihmisen loppu, mutta miten paljastaa asia 1.suhteelle? vai onko parempi olla paljastamatta, kun tämäkin hänen 1.suhteensa on niin täysin uskossa häneen, ei varmaan uskoisikaan jos kertoisi mitä hänen ns. täysin uskollista esittävä kumppaninsa on ja kaikki tämä tapahtuu heti kun suhde on ihan uusi
Mistä päin tämä mies on???
Ehkä näitä miehiä on useampi? ehkä osa miehistä on tällaisia. Tutulta tuntuu teidän kertomukset. Tämäkään mies ei ajattele muiden tunteita. Hänellä on aina ollut kakkosnainen. Nykyinen ykkönen tietää vain yhdestä, ja uskoo, että suhde on nyt ohi ja mies uskollinen. Miehellä kuitenkin ollut ennen tätäkin toista naista jo ainakin yksi toinen nainen eli koko suhteensa ajan ykköseen. Taloudellinen hyväksikäyttökin kuuluu kuvioon. Kaikessa on kyse hyväksikäytöstä. Tämä mies osaa käyttää hyväkseen läheisriippuvaisuutta ja se hänen kannaltaan käytännöllinen piirre naisessa.
43M vuotias se on TÄYS SIKA VAROKAA NAISET Siltä saa muutakin. Ja loppuelämä pilalla.
Tässä kanssa niin sanottu ykkönen tietää toisesta...vaikka tälläisellä miehellä ei ole ykkösiä vaan kaikki on vähintään kakkosia. Hän on itse maailman napa ja osaa kyllä itkuillansa manipuloida kaikkia naisia. Hänhän on vain itse uhri. Olisi mukava saada nämä muut naiset kanssa tietoon...
kirjoittakaa mistä päin tunnette tälläisiä ja oletteko itse mukana keitoksessa...???
MUN KERTOMANI MIES EI OLE PORVOOSTA, VAAN JOSTAIN MUUALTA, MUTTA SANON ETTÄ TÄYS OMAN EDUN HYVÄKSIKÄYTTÄJÄ, HYPPÄÄ MILLOIN KENENKÄKIN LUONA, TUNNIN VIERAILUSSAKIN JO TAPAHTUU...UNOHTUI JOTAKIN JA PITÄÄ HAKEA....VOI KUN ALKOI VÄSYTTÄÄ...PÄÄTÄ ALKOI SÄRKEÄ...MUN PITÄÄ MENNÄ HOITAAN YKS ASIA KOTONA...SIIS ESIMERKKEJÄ VALHESYISTÄ :JATKUVA VALHEESSA ELÄJÄ =ELÄMÄNTAPA SEKIN, HÄN USKOO OMAT SELITYKSENSÄ TOSIKSI JA SUUTTUU JOS NIITÄ RUVETAAN TUTKIIN LISÄÄ JA KYSELEEN...HÄIKÄILEMÄTÖN VALEHTELIJA
sitten on muuta kuin itsekeskeinen mulkku. Hyi hitto!