Ravintoterapeutti

Asun Oulussa ja haluaisin ravintoterapeutille.
Pitääköhän olla sairaalloisen lihava jne, että lääkäri
kirjoittaisi lähetteen?
90€ käyntihinta on liian kallis paukku..
1330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse pääsin täällä itäsuomen kaupungissa ravintoteraupetille niin, että otin vaan jo soitin hänelle. Sain suoraan ajan...eikä maksanut mitään. Painoakaan ei ollut kauhiasti liikaa. Motiivini vaan oli halu oppia syömään oikein. Oli ihan kunnallinen terveyskeskus teraupetti. Lisänä sain häneltä vielä kutsun tulla mukaan ruuan hallinta ryhmään mukaan. Menin ja yllätys yllätys...paino putosi yli odotusten. Mikä mieluisinta...piti vaan opetella syömään enemmän ja useammin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


S kirjoitti:

Asun Oulussa ja haluaisin ravintoterapeutille.
Pitääköhän olla sairaalloisen lihava jne, että lääkäri
kirjoittaisi lähetteen?
90€ käyntihinta on liian kallis paukku..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu