Köyhyys yleistymässä?

Huh-huh, olipas rankka 10-tunnin työpäivä, vielä pitäisi ehtiä sossuun että saisi
pakolliset laskut maksuun, tulispa se dösä äkkiä.

http://www.taloussanomat.fi/tyo-ja-koulutus/2010/08/07/tyossakayvat-koyhat-juurtuivat-suomeen/201010700/139
1174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ennen luulin että monet ovat köyhiä koska ne juo kaikki rahat. Mutta oikeasti on niin että vaikka olisi kunnollinen ihminen joka ei polta eikä juo eikä syö roskaruokaa ei ole varaa mihinkään!

Se on niin totta tiedän monta jotka ovat töissä, ja silti joutuvat mennä sossuun pyytää apua koska ei palkalla pärjä. se suututtaa! Jos on töissä ni pitäisi olla varaa hemmotella ittensä. Kohta kukaan ei halu töihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tarkkaileva, e-suomi kirjoitti:

Huh-huh, olipas rankka 10-tunnin työpäivä, vielä pitäisi ehtiä sossuun että saisi
pakolliset laskut maksuun, tulispa se dösä äkkiä.

http://www.taloussanomat.fi/tyo-ja-koulutus/2010/08/07/tyossakayvat-koyhat-juurtuivat-suomeen/201010700/139

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu