mikä biisi?

karpaloherukka

Tietääkö kukaan mikä kappale on kyseessä ja mikä bändi..novalta joskus kuulen sen silloin tällöin, aluksi luulin, että kyse on nightwishistä tai evanescencestä, mutta kahlattuani molempien bändien kappaleet lähes kokonaan läpi ja kuunneltuani pätkiä niistä, ei osunut oikeaan. Nainen laulaa jotain " you stole/ took my heart and then you.." Joku melodinen hevikappale on kyseessä ja luulisin, että kappale on muutaman vuoden vanha. Muistaisin, että olisin joskus muutama vuosi sitten jo kuullut kyseisen kappaleen. Välillä naislaulaja menee hyvinkin korkealle kappaleessa. hyvin melodinen, hieno kappale jokatapauksessa, enkä siis ole täysin varma onko kyse jommastakummasta ed. mainituista bändeistä, koska kaikkia heidän kappaleitaan en ole kuullut, vaikka monia kylläkin. Kiitos, jos joku tietää/ yrittää arvata esittäjää ja kappaletta näillä hatarilla vinkeillä.

2

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • karpaloherukka

        Iso kiitos täältä buumille:)! Se oli just se mitä hainkin, äsken kävin kuuntelemassa kappaleen. Loistava kipale mun mielestä:).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      62
      2848
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      126
      2541
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      8
      1762
    4. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      17
      1504
    5. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      2
      1489
    6. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      60
      1419
    7. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      307
      1350
    8. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      71
      1154
    9. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      22
      1121
    10. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      80
      1082
    Aihe