mikä biisi?

karpaloherukka

Tietääkö kukaan mikä kappale on kyseessä ja mikä bändi..novalta joskus kuulen sen silloin tällöin, aluksi luulin, että kyse on nightwishistä tai evanescencestä, mutta kahlattuani molempien bändien kappaleet lähes kokonaan läpi ja kuunneltuani pätkiä niistä, ei osunut oikeaan. Nainen laulaa jotain " you stole/ took my heart and then you.." Joku melodinen hevikappale on kyseessä ja luulisin, että kappale on muutaman vuoden vanha. Muistaisin, että olisin joskus muutama vuosi sitten jo kuullut kyseisen kappaleen. Välillä naislaulaja menee hyvinkin korkealle kappaleessa. hyvin melodinen, hieno kappale jokatapauksessa, enkä siis ole täysin varma onko kyse jommastakummasta ed. mainituista bändeistä, koska kaikkia heidän kappaleitaan en ole kuullut, vaikka monia kylläkin. Kiitos, jos joku tietää/ yrittää arvata esittäjää ja kappaletta näillä hatarilla vinkeillä.

2

224

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • karpaloherukka

        Iso kiitos täältä buumille:)! Se oli just se mitä hainkin, äsken kävin kuuntelemassa kappaleen. Loistava kipale mun mielestä:).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      114
      2358
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      32
      1275
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      973
    4. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      631
      944
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      942
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      865
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      88
      808
    8. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      686
    9. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      666
    Aihe