Hei, mulla on dekoltee alueelle tullu pieniä näppyjä,ei varsinaisesti finnejä. Miten saan ne pois?Siis, mulla ei naamassa oo, mistä oon kyllä tosi kiitollinen,mutta pitäs dekoltee alue saada kuntoon ennen kevään lakkiaisia.Mulla on myös pari arpea dekoltee- alueella. Mitä mun kannattais tehä?Vinkkejä, pliis.Oisin tosi kiitollinen!
Dekoltee-alue ja näpyt
7
10473
Vastaukset
- jepa
Haista sinä mursu paska... Mikä ihmeen DEKOLTEE alue?? Tarvi tämmösiä tänne laittaa!! Meinaakko kuuhun mennä?
- sara
Siis tarkotan kaulan ja rintojen välissä olevaa aluetta...En ajatellut, että sana ois outo ku sitä näkee lehdissä paljon. Voiskohan joku nyt helppiä??Pliis..
- jenna
Onko sulla ajatusta, mistä ne näpyt on tullut? Allergiaa? Onko joku materiaali ärsyttänyt ihoa? JOkin ihoärsytys se saattais olla jos ei finnejä ole...Kosmetologi osaisi varmaan auttaa tai käy näyttää ihoa apteekissa, heilläkin saattaisi olla vinkkejä oikeista hoitotuotteista. Vaikea muuten sanoa mitään kun ei ole nähnyt millaisia ne näpyt on...Mutta uskon että saat ihosi kuntoon ennen lakkiaisia. Mukavaa kevättä!
- Orgon
Moikka,
Käypä ostamassa Orgon-mineraalisuolaa Ihonhoitoklinikka Eila Hellgreniltä, Cygneuksenkatu 7, Töölö, Helsinki (puh: 09-440504)
Pyydä käyttöohjeet ja kun noudatat ohjeita niin ihosi on kuin posliini. Itse olen käyttänyt suolaa viitisen vuotta, enkä muuta enää käytäkään.
Ihon PH-arvo pysyy kunnossa ja iho kauniina.- daadelisha
Taas näitä kuvittelee että Suomen yli viis miljoonaa ihmistä asuu kehä kolmosella..
- Elna
Siis naamalle, kun kyseistä mineraalisuolaa laittaa niin näpyt lähtee ja iho kehkeä, oikeastikko? Kertoisitko vielä mitä maksaa?
- whoupidou
mulla auttoi ainakin ihan perus nivean kasvovesi, mitä käytin vanulappujen avulla iltaisin! perus rasvaa täytyy myös käyttää kun alue näyttää nyt hiukan kuivuneen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata401380Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981335Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2891225- 1091095
- 191031
- 641015
- 711012
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161009Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f176868Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju17833