Naisen nähdessäni tuomitsen tai hyväksyn hänet silmänräpäyksessä. Ja se ehkä tärkein mittari on vyötärö. Jos se on selvästi kapeampi, kuin takapuoli tai kehon ylempi osa, niin nam! Jos taas on punkero, niin se jää siihen.
Naisen vyötärön seutu tärkeä kohta
Vyötärö tärkeä
171217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Että ne fiksut naiset jää muille.
Ai kertooko se vyötärö älykkyydestäkin? Fiksuilla on makkara keskikropassa? Heh, kyllä se etureppu enimmäkseen vajailla eukoilla repsottaa ja sama koskee vastakkaista sukupuolta.
Tottakai on kivan näköistä kun nainen on tiukka kuin pingispallo, rinnat pienet lihaspullistumat ja reidet pohkeet kovaa lihasta. Juuri siitä voi päätellä luonteen.
Onneksi minä olen 45 vuotias, isot, riippuvat rinnat ja vatsakin pömpöttää aika ajoin. Kunnolliset rintsikat ja korseletit nostavat kohdalleen.
Reisissä on selluliittiä ja pohkeet saa pinkeiksi käyttämällä piikkareita.
Hiukset pitkät, hoidetut kuten kynnetkin. Kasvot kuulema kauniit.
Työskentelen esimiehenä miehille ja pärjään hyvin. Silti en heidän tavoin pukeudu miehisesti edes töihin. Työpaikan tarjontaan en tartu vaan seurani olen saanut muutoin. Olen onnellinen. Miesystäväni on vatsakas ja pituutta löytyy lähes 2 m. Yksityinen kivamme toimii hienosti.
Olikin mielenkiintoinen päätelmä älykkyyden ja vatsan seudun kokoon. Kertonee kirjoittajan tilanteesta.
Täytyypä lihottaa, että näyttäisin fiksummalta:)
Niin vissiin munkin. Olen tiimalasi, eli näytän varmaan erityisen tyhmältä, joten pakko hankkia kunnon maha, jos se kerran lisää uskottavuutta.
naisia...häpeän viestejänne !
Vai onko todellakin vyötärön tai lantion ympärysmitta suhteessa älykkyysosamäärään, tunneälyyn ja arkiälykkyyteen !!
Enpä ole aiemmin vartalonmallin antanut määrittää ihmisyyttä, älykkyyttä ja kyvykkyyttä. Olisikohan tästä eteenpäin aihetta?
Taisitte todistaa, että on ;)
Etkö sinä idiootti ymmärrä että ap:n viestiin ensimmäinen kommentti kuului näin "No hyvä että ne fiksut naiset jää muille" ja ap:han kirjoitti että hän ei kelpuuta naista jolla on vararengas vyötäisillä. Muut kirjoittajat toteavat sarkastisesti olevansa sitten tyhmiä kun ei ole läskimahaa. Get the point?
Sinulla ei näemmä ole lainkaan huumorintajua.
Mua taas ei kiinnosta noin pinnalliset miehet. Toki ihmisestä syntyy ensivaikutelma ulkonäön perusteella, mutta ettäkö et antaisi edes mahdollisuutta, jos naisessa on tuo yksi ominaisuus, joka ei sinun silmääsi miellytä...
Kyllä joo mutta minulle myös takamus merkitsee tod paljon. Olipa vyötärö minkälainen tahansa, jos ahteri tunkee taakse ja sivuille ja on täynnä selluliittia, ei vyötärökään auta. Läski on pahan näköistä joka paikassa. Myöskaan päärynävartalo ei silmiä hivele vaikka vyötäröä olisikin. Mutta makuja on monia.
Minulla jää "siihen" jos naisella on lihavat reidet ja selluliittitakapuoli.
Minä pidän oman vyötärönseutuni ja kroppani muutenkin kondiksessa, ja vaadin samaa myös mieheltä. Isomahainen mies on vastenmielisen näköinen. Kuten myös isomahainen nainen... Pahinta on, jos naisella on pieni littapeppu, riukukintut, isot meijerit ja iso maha. Hyyyyyyyiii!
Isotissiset miehet ne vasta pahannäköisiä ovatkin.
Ja usein miehellä jolla on iso maha on myös isot tissit. Hyi x 10000000!
Isot meijerit ovat must; eihän nainen tunnu naiselta ellei sillä ole kunnon rintoja! Ja riukukintut on useimmiten todella hyvännäköiset rotusääret, nam. Iso maha on kauhea kenellä tahansa, pieni peppu taas on upea, jos se on kiinteä ja pyöreä!
Hyllyvät läskit ovat kauhistus missä ruumiinosassa tahansa, pahinta kuitenkin on selluliittikuopat pakaroissa, joista jäi meikäläiselle aikamoiset traumat kun ensikerran näin....
voi kuvailla noin inhottavasti naisen vartaloa; onkohan tuollaisia olemassakaan ja miksi sinusta, joka siis olet nainen, voi olla jokintyyppinen vartaloa pahinta?? Minä naisena en voi ymmärtää tuollaista ellei sitten ole taas kyse happamista pihlajamarjoista eli oikeasti haluaisitkin isommat rinnat ja sorjemmat sääret.
Isosta mahasta tuskin kukaan tykkää mutta tiedän miehiä, jotka ihailevat hoikkia sääriä, isoja rintoja ja pientä peppua. Eikä Paula Koivuniemeäkään ihan turhan takia ihannoida ja varsinkin hänen kroppaansa, jossa on upeat hoikat sääret jne.
...rasvan sijainti kehossa kertoo vähän hormonitoiminnasta. Miehillä se kertyy yleisesti massuun ja naisilla enemmänkin reisiin ja takapuoleen. Ja miehethän yleensä pitävät niistä feminiiniimisemmistä naisista.
ja määrä kertoo lihavuudesta . Ei kannata puhua yleisesti meistä miehistä koska meitä on moneen lähtöön. Minä en tykkää läskistä, en pepussa enkä reisissa. Ja useimmiten näillä naisilla on sitä läskiä myös mahassa. Mikään hormoonitoiminta ei ohjaile läskiä vaan sitä kyll' kertyy joka paikkaan. On naisten itsepetosta kuvitella, että reisi- tai jenkkakahvamakkarat olisivat jotenkin feminiisisiä. Hoh hoh!
Toivottavasti tiedät että kyllä sitä selluliittia alkaa sille naiselle jossain vaiheessa ilmestyä. Et tule löytämään naista jolla ei selluliittia olisi ikinä.