Olen sinkkunainen ja olin ystäväporukassa viettämässä iltaa. Paikalle saapui työkaverini miehensä kanssa. Iloisesti toivotimme pariskunnan tervetulleeksi seuraan. Niitä näitä jutellessamme työkaverini aviomies alkoi hivellä pöydän alla reittäni. Siirryin kauemmaksi, mutta sama toistui. Kiusaantuneena tilanteesta poistuin wc-n toisen ystäväni kanssa. Kerroin tilanteen ja hän ehdotti, että vaihtaisimme istumapaikkaa.
Olisiko minun pitänyt paljastaa äijä samantien ja aiheuttaa katastrofi? Tosi ilkeä tilanne kun tietää, että kyseisen miehen vaimo on niin totaalisen onnellinen mulkqvistinsa kanssa.
Olisiko minun pitänyt paljastaa äijä samantien ja aiheuttaa katastrofi? Tosi ilkeä tilanne kun tietää, että kyseisen miehen vaimo on niin totaalisen onnellinen mulkqvistinsa kanssa.
Vastaukset 33
Vanhimmat
kummin parempi. Onko kukaan aiheuttanut katastrofia? Olen kans aina liuennut. Tosi ilkeesti ajattelen, et oma mieskin vois olla mulqvisti. Mistä niistä miehistä tietää, miks hivelevät toisten sääriä. En oo kauheesti pohtinut.
se tarkoittaa miehen puolelta oikeasti? Ei kai kukaan mies kuitenkaan kuvittele, että siitä joku yht'äkkiä heidän kanssaan sänkyyn hyppäisi tai muun kuuman suhteen aloittaisi?
Onko siinä joku sellainen pointti, että saa jonkun hämmingin aikaan? Tai ehkä pervoutta koskettaa salaisesti julkisella paikalla, kun tietää että toinen jotenkin reagoi? Tai vallankäyttöä ja röyhkeyttä. Vai tuntuuko oikeasti kiihottavalta.
Eka kerta, että tuhlasin ajatuksen. Miehet kertokaa!
jos ollaan, niin saatan itse nousuhuppelissa flirtata vähän toisten naisten miehille, jos naisten silmä välttää. En kyllä oikeesti tarkoita mitään vakavasti, oon vähän o-ou, jos vastakaiku on yllättäen hieman liian innokasta. Hievelemään en mene, en vois kuvitella itsestäni sellaista. Tuijottaa pöydän yli hämmentyneitä tai vältteleviä silmiä. Tai olla niin kuin ei mitään tapahtuis, vaikka hinkkaa vierustoverin säärtä. Onko se itsensä paljasteluun verrattava laji joillakin miehillä?
että kyseinen mies kuitenkin rakastaa naistaan, eikä ole kiinnostunut muista naisista.
sillä ei ole mitään tekemistä asian kanssa. Voi rakastaa, tai olla rakastamatta. Nyt oon entistä vakuuttuneempi siitä, et kyseessä on itsensäpaljasteluun verrattava laji. Eihän sillä ole edes minkaanlaista jatkuvuutta käytännössä. Päämäärä on hämmingin aiheuttaminen. Onko sitten "itsensäpaljastelijat" käräytettävä vaimoilleen? Pahaa mieltä se ainakin aiheuttaisi. Vähän kummallista.
Niinpä! Juuri tätä mietin, kertoako vai ei. Ehkä se oli vain humalan suomaa vapautta, mutta toisaalta en kyllä itse ole käyttäytynyt ikinä niin. Tiedän senkin,miten paljon mielipahaa tuollaisella voi saada aikaan, enkä halua tehdä sitä kenellekkään. Sitten taas mietin, että äijä vaan jatkaa vaimonsa pettämistä kylmänviileästi. Ei sekään ole oikein!
mutta jotenkin ajattelen ettei tuo ole sinällään pettämistä, mutta erittäin noloa käyttäytymistä ja lähentelyä johon oma nainen voi suhtautua kuin pettämiseen. Oikeastaan olis oikeasti mukava tietää, mitä miehet oikein tuolla ajavat takaa. Onko kohde vain objekti, vai oikeasti joku mielenkiintoinen henkilö ja teko ikään kuin ehdotus. Itse olen kokenut sen jotenkin törkeänä, mutten ole miettinyt sen enmpiä asiaa myöhemmin.
läpsässy sitä päähän :) Ei kai sitä myöhemmin auta mennä mitään kertoileen. Saat vaan vaimon vihat niskoilles ja se miettii, että miksi keksit moisia juttuja.
tuota miesluonnetta. Nyt vasta mietin. Jotenkin olen vaan ajatellut, että varmaan yrittäisi saada vaimonsa vakuuttuneeksi, et hullu on räjähtänyt vahingossa aiheutetusta hipaisusta. Kuka muka todistaa, kun hullu nainen itse, että se tarkoituituksella hinkkasi. Hyviä neuvoja, mutta ei paljon auta. Tosin joku epäilyksen varjo voisi jäädä, mutta naista pidettäisiin hysteerikkona.
kannattaa pitää aina mukana tuollaisten tilanteiden varalta. Kaveri kirkaisee, eikä välttämättä edes kerro saksaisusta kenellekään.
Niinpä, olisivatpa olleetkin mukana. Miten tyydyttävää olisi ollutkin väläyttää leveää ja aurinkoista hymyä sen pöytäseurueen hämmenyksen keskellä :)
Vaihda italialaiseen ;)
http://keskustelu.plaza.fi/ellit/ihmissuhteet/parisuhteessa/1491572/italialainen-mies/#post9899640
Luvatta ei kosketa keneenkään. Jos et ole lupaa antanut, niin potku koipeen ja asiaankuuluva puhuva katse. Jos se ei tehoa, niin ite sanoisin ääneen, että käpälät irti minusta. Ihan sama kuka kuulee ja onko sun työkaveris onnellinen äijänsä kanssa ei liity mitenkään siihen, että sua kosketaan.
Vois olla ihan hyväksikin työkaverillesi tietää millaisen idiootin kanssa elää.
kenenkään nostavan meteliä. Tuskin olen ainut nainen. On meitä ainakin kaksi. Minä ja ap. Missä ne metelin nostajat, ottaen huomioon kerrat joita illoissa viettänyt! Uhoa on, tekoja ei.
metelöi! Normaali napakka puhe kuuluu kyllä. Sanot vaan selkeällä suomen kielellä, että näpit irti minusta/älä käpälöi minua. Ellei se nyt ihan pimeä tyyppi ole, niin yleensä menee jakeluun! Jos se joutuu asiaa rouvansa kanssa puimaan, niin siihen ei tietenkään kannata sekaantua.
Miks ihmeessä naiset ovat niin nössöjä, että eivät uskalla puolustaa omaa kehoaan?
Olen samoilla linjoilla kanssasi siitä, että ilman lupaa ei kosketa. Tässä vain se kiusallinen puoli, että olen ystävä kyseisen naisen kanssa, enkä todellakaan halua satuttaa toista kertomalla asiasta. Ok,ehkä suojelen tässä myös itseäni, mutta en oikeasti nyt osaa tehdä asian eteen mitään. Olenkin päätynyt siihen, että annan asian olla ja välttelen kyseistä henkilöä.
mies voi helposti välttää satuttamasta naistaan jättämällä vieraat rauhaan.
kuinka työkaverisi reagoisi kertomuksestasi miehensä käytökseen.
Hän voi syyttää sinua kateelliseksi ja yrittää pilata heidän suhteensa, jotta saisit miehen itsellesi.
Sinähän et tiedä, tietääkö työkaverisi miehensä käytöksestä ja onko siitä aikaisemmin vihjattu.
Miten kävi kun vaihdoitte paikkaa? Alkoiko mies hiplaamaan häntä?
Tulevaisuudessa voisi sanoa lujaa "Käpälä pois reideltäni", huono puoli siinä, että mies vetäisisi kätensä pois ennenkuin kukaan ehtisi katsoa mitä tapahtuu ja mies ihmettelisi kuka sinua käpälöi.
Turha kuvitella, että hän tunnustaisi.
Toinen vaihtoehto on, että sillä suunnalla missä mies on, pyydät antamaan jotain ja huitaset miehen kasin/lautasen tämän syliin.
Sekin pitää tehdä yhdellä sulavalla liikkeellä, ettei näytä keinotekoiselta. Ja miehen toisella puolella pitäisi istua hän, jolta pyydetään.
Heh! Ensin ajattelin tehdä ehdottamallasi tavalla, mutta kun on kiltiksi kasvatettu...
mies haluaa osoittaa törkeällä teollaan että olen "helppo", minä kiristelen hampaitani ja pelkään että kateelliset naiset nylkee minut elävältä. Kuuma peruna keskustelun aiheeksi ja selkään puukotettavaksi. Kateus on naisten seuras kuin myrkky, jolla skalpeerataan vereslihoille. Patti. Mies, luulee että miellytin häntä - vai tietääkö sen miltä minusta tuntui? Pidän suuni kiinni ja jos oikein onnekas olen, on minulla ystävä joka uskoo sen minkä kerron. Huudelkoot muuta ja pitäkään kiinni kunniastaan, kun ovat sen verran parempia kuin minä.
tämä uusi näppis ei oikein toimi. Painelen vääristä kohdista. Oikolukukin pitäisi asentaa. Nyt on english. En ihan kaikkea jaksa tänään..
hän varmasti haluaa tuntea rakkaansa halut.
Aina kun tuollaista tapahtuu seurassa, sanon kovaan ääneen: KÄSI POIS MUN REIDELTÄ, PERVO!!!
Nainen voi sitten itse päätellä kuinka ihana ja luotettava hänen hanipuppelinsa onkaan. Rehellisyys ja avoimuus ennen kaikkea, eikös niin?
En oikein ymmärrä miksi ahdistellun naisen tulisi suojella ahdistelijaansa. Häpeähän on kokonaan miehen ja hän on se katastrofin aiheuttaja, et sinä. Vastatkoon lutka teoistaan.
En todellakaan suojele/ ajattele tämän kyseisen herran imagoa tms., vaan kyse oli tästä ystävästäni, vaimosta. Jos olisi ollut tuntematon kyseessä, olisin todellakin tiennyt mitä tehdä!
että hänellä on hyväkin mies. Ja selvästi ei ole. ehkä tekisit hänelle palveluksen osoittamalle että on nainut huoran... toisaalta voihan olla että hän jo tietää sen mutta ei _halua_ tietää. kieltämättä vaikea tilanne.
miten olisi näin: ota mies puhutteluun ja kerro hänelle, että jos hän vielä kerrankin hipelöi sinua, kerrot vaimollensa. tee selväksi että vain nilkki kopeloi vaimonsa ystäviä, ei kunnon mies, kuten hän(!).
kannattaa ottaa tukeva ote miehen munista ja kiristää otettaan, kunnes miehen ilme muuttui tuskaiseksi..
Hähä! :D
Tyhjä vakuuttaa, että olet itse kokenut :)
on oikeessa. Se on ainoa oikea toimenpide, jonka tilanne ansaitsisi ! Voi miksen ma saa purkaa mun kaikkea agressiota sellaisiin kohteisiin jotka sen ansaitsisivat. Kateelliset naiset. Miksi ne on pahempia kuin törkeät miehet. Voi miksi ?
Juttuhan on niin, että sinä olet vastuussa ainoastaan omasta hyvinvoinnistasi. Et esimerkiksi tuttavapariskuntasi suhteen tilasta. Jos haluat 'heidän' vuoksensa tuota lääppimistä sietää, tässä nimenomaisessa yhteydessä, niin kaikin mokomin. Arvaisin kuitenkin, ettei se sietäminen ja väistely itseäsi tyydytä, muttet haluaisi myöskään ketään ns. loukata tuomalla tuota asiaa päivänvaloon, etenkään kesken useamman ihmisen yhteisen illanvieton. Oma valintasi. 100% varmasti kuitenkin vain ja ainoastaan sinä olet se joka pitää sinun puoliasi aina ja kaikkialla, koko elämäsi ajan.
Kontrana todettakoon ystävättäreni, joka ei siedä moista keneltäkään, ei hetkeäkään eikä missään tilanteessa. Ensimmäinen, ja ainoa, varoitus tältä keijukaiselta on toteamus että jos nyt et lopeta, saat turpaasi käden käänteessä. Ei, ei ole mikään Eva Wahlström. Toista kertaa se ei sitten varoitakaan, silloin nousee mekkala. Ja usein käsi myös, tosin aluksi avonaisena.
Seuraavan kerran voit nauraen todeta: "Nyt taisi joku erehtyä jalasta!" Tai huudahtaa pelästyneenä: "Hyi, helvetti, onks täällä koiran kokoisia rottia liikenteessä?" Niin minä olen tehnyt. Jokaisen parisuhde on oma juttunsa, kyllä sitä aina jossain kohtaan itse kullekin asiat valkenevat. Mutta silloin en halua olla siinä minkäänlaisena osapuolena :0)
rakastunut nainen usko tuntematonta työkaveria vaan miestään jonka haluaa. Nainen myös voi olla unohtamisen mestari mitä tulee miestä kohtaan - sinusta en olisi niin varma..that´s life!
en tekis mitään tai kertois kellekään koska se sun työkaveris tulis pistää sen jälkeen niinpaljo kapuloita rattaisiin ja vaikeuttaa sun oloas työpaikalla ettei mitään järkeä..
Luultavasti nousisin sijoiltani ja vaihtaisin baaria saman tien mitään sanomatta esittäen että kännykkäni soi eikä ole kenttää tai en kuule mitä kaveri toisessa päässä puhuu. Jatkossa välttelisin miestä kui ruttoa..
sellainen tilanne, että yhden kaverin mies oli aina lääppimässä, kun sai tilaisuuden. En tiennyt mitä tehdä, koska hänen vaimonsa oli juuri näitä naisia, jotka ei koskaan usko pahaa miehestään. Sitten kerran päätin, että nyt saa riittää, kun he olivat tulossa kylään, piilotin videokameran keittiöön. Pukeuduin vielä oikein epäseksikkäästi, ettei minua voisi syyttää. Ja kuten olin arvannutkin, kun olin keittiössä, mies tuli sinne ja puristeli persettä ja koski rintoihin. Sanoin oikein kuuluvalla äänellä, että nyt jumalauta kusipää kädet irti mun tisseistä! Vaimo tuli keittiöön ja mies heti selittelemään, että hullu ämmä alkoi huutaa, kun hän vahingossa hipaisi. Minä näytin videon. Kumpikaan ei sanonut mitään, vaan he lähtivät kotiin. He eivät eronneet, mutta tuo vaimo puhunut minulle koskaan sanaakaan. Mutta mies vainosi minua melkein kaksi vuotta! Levitteli minusta perättömiä huhuja, soitti jopa työpaikalleni! Nyt jos sattuisi vastaava, niin miettisin todella tarkkaan kerronko. Jos nainen olisi fiksu, niin varmaan kertoisin, mutta näille eimunmies-tyypeille en kertoisi.
että olet hyvännäköinen nainen ja jolla on maukkaannäköinen reisi.
Hähä!