mikä tytöissä kiinnostaa?

Olen ylä-aste ikäinen tyttö ja haluan tietää mihin asioihin pojat kiinnittää huomiota tyttöjen ulkonäössä ja luonteessa. Itse olen seurustellut, mutta siitä ei oikein tullut mitään. Taidettiin olla kumpikin vähän liian ujoja kun ei edes juteltu kunnolla.. Niin että vastauksia, kiittooos (:

5

1310

Äänestä

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiinuliinu-

      Jokainen poika toiveineen ja unelmineen on yksilö. Ihan niin kuin tytötkin.

      Sä itse kiinnostut tietyntyyppisiin poikiin ja torjut toiset. Millä perusteella sen valinnan tee?
      Vastaa ensin siihen, niin ymmärrät ehkä ettei se ole aina edes sulle itsellesikään selvää miksi sä ihastut johonkin tyyppiin tai miksi joku toinen ei kiinnosta sua yhtään.

      Sama juttu se on siellä poikien päässä. Joku likka vaan kiinnittää huomion, joku toinen taas ei (vaikka heittäis kärrynpyöriä!) ja syy siihen on jokaisella pojalla erilainen.
      Joku tykkää meikatuista tytöistä, joku toinen ei voi sietää sellaisia. Joku suosii blondeja, joku brunetteja, joku vaan pitkähiuksisia yleensä. Jonkun ihanne on minihameinen tytsy, toista viehättää taas hiljaisempi farkkutyttö, kolmatta vetää puoleensa sporttiset mimmit jne jne.

      Pojat arvostaa rehellisyyttä ja suoruutta. Kokemuksesta ehkä tiedät sen itsekin. Nehän on tottuneet olemaan jätkien seurassa! ;)
      Tärkeintä on siis olla vaan oma itsensä. Ei tarvi yrittää miellyttää kaikkia. Sä olet heti kiinnostava kun sulla on omia mielipiteitä ja oma tyyli, huumorintajua ja rohkeutta uskaltaa kysellä pojilta vaikka pyöristä tai mopoista, jos niiltä ei muuten tahdo saada sanaa ulos suusta. :)

    • mies1987x100

      Jotkut tykkää naturaaleista jotkut ei, olet siinä iässä että haet varmaan mieluumin niitä yhden illan jutskia ;) muista naisella on kaikki valta tässä maassa... Baari ikäisenä jos haluat itselles miehen illaks niin meet juttelee sille ja sanot ihan suoraan vaan mitä haluat tältä... Aina saa ellei ole varattu ;) kyl ne koulupojatkin antaa jos ne uskaltaa jos rohkeesti kyselet.

      • pekkakivittaja

        Kysyt vaan, niin äijät hoitaa loput. Helppoa kun mikä.


    • Sen kun tietäisi. Mullakin oli aikanaan yläastella tyttöystävä

    • Poikamaalta

      Heij.
      Minulle ei sinänsä ulkonäkö merkitse paljoa,vaan se mitä korvien välistä löytyy,koska olen itsekin ujo enkä ketään varmaan saisikaan mutta tietysti kaikilla on omat mieltymyksensä Tytöistä/Naisista.

      Olen 95-syntynyt yläasteelainen poika :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2215
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      833
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      746
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe