Onko täälläkin muita jotka saavat kyseisen lääkkeen lopettamisessa/vähentämisessä näitä sähköiskun tapaisia tuntemuksia, jotka yhtäkkiä humahtaa päästä jalkoihin. Lopetin kerran Efexorin ja sain melkein heti vähennettyäni näitä "humahduksia".
Tuntuu että lääkärit ja psykiatrit ei ota tosissaan näitä oireita ja niistä ei lue edes selvästi lääkeinfo lapustakaan.
Sitä kesti ainakin viikon niitä tuntemuksia, nukkuminen olii vaikeaa kun tuntui että putoaa johonkin. Kävellessä pysäytti ja vaikutti keskittymiseen todella paljon mm ajamisessa. huippaava ja sähköinen tunne vaikea selittää.... mitä oon lukenut niin monilla muilla samanlaisia viekkareita joten aika yleinen oire. Tuntuu että sitä ei edes "ammattilaiset" tajua.
Tuntuu että lääkärit ja psykiatrit ei ota tosissaan näitä oireita ja niistä ei lue edes selvästi lääkeinfo lapustakaan.
Sitä kesti ainakin viikon niitä tuntemuksia, nukkuminen olii vaikeaa kun tuntui että putoaa johonkin. Kävellessä pysäytti ja vaikutti keskittymiseen todella paljon mm ajamisessa. huippaava ja sähköinen tunne vaikea selittää.... mitä oon lukenut niin monilla muilla samanlaisia viekkareita joten aika yleinen oire. Tuntuu että sitä ei edes "ammattilaiset" tajua.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ammattinsa perustuu siihen, että he eivä tajua.
samaa juttua ja eroon yritin ja alkoi kaameat suhinat nupissa, otan selvää vaikka mistä että selitys löytyy moisiin kohinoihin!! koita pärjätä kullä se siitä lutviutuu.
Lopetusoireet löytyvät kyllä sielä lääkeselosteesta.