Lannefarkut ja pömppömaha

käääääääk

Kuulin että ne jotka käyttää lannemallisia farkkuja saa helpommin pömppömahan kuin ne jotka käyttää vyötärömallisia farkkuja. Se oli vaatetus alalla töissä oleva ihminen joka sanoi niin. Aika kamalaa.

4

1643

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vatta

      Pömppö

    • Tytt.

      Mutta totta. Lannefakut jää niin alas, että mahamakkarat puristuu hyvin näkyviin ja tadaa; pömppömaha (sekä jenkkakahvat). Vyötärökorkuiset sitten taas pitää sen pömpön allaan piilossa.

    • nordic_fantasy

      Totta on. Nykymuoti kun ikävä kyllä suosii niitä ylälantiolle ulottuvia paitoja ja ylälantiolta alkavia housuja, useammankin ihmisen alaselkä ja alavatsa sekä ylälantio jää siis alttiiksi kylmälle. Sitten kun kylmettää itsensä tarpeeksi monena vuonna peräkkäin ja aina samasta paikasta, keho yrittää suojata sisäelimiä kasaamalla ihraa suojaamaan lantion- ja vatsanseutua.

      Kuvassa vyötärön ja lantion seutu, jotta hahmottaa varmasti missä se ylälantio on.
      http://www.magicfrog.fi/mitat.png

      t. Toinen vaatetusalan ammattilainen

      • tukevahko

        Itse en jaksa stressata tuollaisella, lyhytpaita on lyhytpaita ja lannefarkut on lannefarkut, jos kirjastossa ylähyllyltä jotain ottaessa maha paljstuu niin sitten paljastuu tai kumartuessa selkä paljastuu niin minkäs teet ? tai jos kyykätessä alkkarit tai perse vilahtaa niin minkä sille voi ? siihen tottuu, ei ainakaan minua haittaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      93
      1470
    2. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      94
      1127
    3. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      864
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      303
      790
    5. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      52
      696
    6. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      86
      696
    7. 45
      671
    8. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      651
    9. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      637
    10. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      28
      604
    Aihe