Shocking Blueta suomeksi?

5205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Taiskan "Moi moi vaan" oli alun alkujaan Mariska Veresin soolotuotantoa, kuten tuo Retkuilijan kommentoima kappalekin. Hyviä molemmat.

Lisäisin listalle Lea Lavenin Vuosikertaa, joka on mainio cover-versio Shocking Bluen vuoden 1971 hitistä Blossom lady.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Retkuilija kirjoitti:

Onko muita väännöksiä olemassa kuin nämä? Mariska pyörisi haudassansa jos kuulis...

http://www.youtube.com/watch?v=rqHifn4TgXk

http://www.youtube.com/watch?v=yttQ0wMGMrU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Ndg_umki62o

http://www.youtube.com/watch?v=V5xAYvR6lyw

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu