Otin sitten ja ihastuin velipuoleni tyttöystävän pikkuveljeen.
Kipinät lenteli sitten siihen malliin jo että ympärillä olevat ihmisetkin hämmästelivät. Harvinaisen suoraa toimintaa oli molemmilta.
Onko väärin ihastua tähän kyseiseen yksilöön ja mitä muut ihmiset ajattelevat?
Ihastuinko väärään?
punastunut
3
1901
Vastaukset
- Miksi tuossa olisi
jotain väärää? Sama kun ihastuisit pikkuserkkusi veljen vaimon kaimaan...
- punastunut
kun tästä on ehkäpä tulossa suhde, niin onko se väärin/noloa/omituista että minulla ja velipuolella on samat appivanhemmat??
- nähnyt läheltä
Onhan se vähän hassua, mutta ei täysin tavatonta.
Mun työkaverilla on vähän sama juttu. Hän ja siskonsa ovat naimisissa saksalaisten veljesten kanssa.
Eli hyvässä ja pahassa piiiri pieni pyörii.
Ehkä ikävintä tulee sitten, jos tulee ero ja pahat riidat. Et pääse siitä exästä eroon millään, vaan se on aina siinä suvun piirissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3574176Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1303672Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92391Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei102222Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1491872- 1181779
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181758Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241389Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1511048Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79925