työpaikan hankinnassa verrattuna kumppanin hankintaan?
Kumman suhteen olet ronkelimpi?
Kumman suhteen olet ronkelimpi?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
hankinta on helpompaa, koska siinä voi olla kännissä ja silloinhan vain taivas on rajana. Siksi toiseen potentiaalisia kumppaniehdokkaita on tänä päivänä tiheämmässä, kuin "vakituisia" työpaikkoja.
Kumppanin suhteen olen Paljon ronkelimpi. Elämäni mieheksi kelpuutan vain yhden miljoonasta, työtä nyt voin väliaikaisesti tehdä vaikka missä, eikä siihen tarvitse sitoutua koko sydämellään eikä varsinkaan koko iäkseen, mutta mies on ja tulee olemaan jokapäiväisessä elämässä mahd. koko loppuelämän ajan ja se vaatii 100% sitoutumista. Siihen virkaan nyt vain ei yksinkertaisesti voi kelpuuttaa ketä vain.
Jaa mitä eroa noiden hankinnassa on? No, työpaikka yleensä hankitaan jotta saataisiin rahaa. Yleensä muita syitä ei ole.
Kumppani taas hankitaan juuri niistä kaikista muita syistä ja niitä on paljon.
Kumppanin kanssa tietysti. Jos ei ole töitä, täytyy ottaa mitä tahansa väliaikaista ja samalla katsella parempaa. Naisten suhteen olen päinvastoin yrittänyt välttää väliaikaispokia.