Lapsikysymys

Missä iässä lapset lopettavat liitujen syömisen ja alkavat piirtää? Mä mietin, että sehän olisi nasulle kiva harrastus. Ja toiseksi: Mistä mä saan Rebecca Stottin kirjan Korallivaras?
6160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sitten kun huomaat oman kuvasi piirrettynä olohuoneen lattialle, kaikilla väreillä, ( oma kokemus ).

Divarista kannattaa kysellä.

Äänestä

Tuotetta on tällä hetkellä saatavilla seuraavissa myymälöissä

HELSINKI ALEKSI 23
HELSINKI ITÄKESKUS
HELSINKI MALMI
HELSINKI VUOSAARI

Äänestä

Sitten kun lapsesi tai oma nimesi on kirjoitettuna tussilla lattiaan.

Äänestä

muoviväriliituja voi mielestäni käyttää jo puolitoistavuotiaan kanssa. Onhan niissä varmaan merkintä ettei alle 3-vuotiaille, mutta aikuisen kanssa niitä voi hyvin käyttää. Se on niin yksilöllistä; jotkut eivät pistä kaikkea suuhunsa enää 2-vuotiaanakaan.

Korallivarasta voi tietty kysellä myös kirjastoista. - Pirkanmaan PIKI-kirjastoista yhdessä se on hyllyssä ja muualla joko lainassa tai vasta hankinnassa. Mistä päin Suomea kirjaa sitten etsitkin, niin varausjonoon vaan.

Äänestä
  • Enköhän mä käsiini sen vielä saa.

    Kumma juttu, mutta mä olen aivan hulluna kirjoihin jotka on olleet jonkun ex libriksiä. Sellainen tarralogo munkin pitää kehittää, vaikka sitten niillä väriliiduilla.

    Äänestä

ainoastaan tupakan tumppeja ja etanoita, kerran tosin olin aikeissa haukata pientä käärmettä äitini puheiden mukaan mut se onnistu pelastamaan sen käärmeen.
vanha meksikolainen sananlasku ennen autoja sun muita elottomia mutta liikkuvia häkkyröitä(kaikki mikä liikkuu on syötävää)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tonou kirjoitti:

Missä iässä lapset lopettavat liitujen syömisen ja alkavat piirtää? Mä mietin, että sehän olisi nasulle kiva harrastus. Ja toiseksi: Mistä mä saan Rebecca Stottin kirjan Korallivaras?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu