On se jännä, että palstalla (jonka tarkoitus on ainakin minun ymmärtääkseni olla sinkkujen kohtauspaikka, jossa voi KESKUSTELLA asioista) on niin valtaisa määrä pilkunnussijoita, haukkujia ja muita yleisiä kusipäitä.
Pitäisikö perustaa oma palsta katkerille sinkkumiehille, jonne kuka tahansa katkera naisvihaaja saa tulla ruikuttamaan? Lähtisivät pois täältä niiden tieltä, jotka oikeasti haluavat keskustella asioista
Pitäisikö perustaa oma palsta katkerille sinkkumiehille, jonne kuka tahansa katkera naisvihaaja saa tulla ruikuttamaan? Lähtisivät pois täältä niiden tieltä, jotka oikeasti haluavat keskustella asioista
Vastaukset 12
Vanhimmat
YH-äidillä ei tee yhtään mitään.
Eipä mene montaa minuuttia kun kutsutut ilmaantuivat.
poikas valveil' on!
- ja miehet tuhosivat palstan.
oma palsta jossa saat vatvoa niitä ihmissuhteonkelia mitä lehtien palstatkin vatvovat, tai sitten voit osallistua jonkun jo olemassa olevan sen lajin keskustelupalstan vatvomiseen. Minua ei kyllä sen lain vatvomiset kiinnosta yhtään.
Tämähän onkin ihan vitun kiinnostavaa, kun joka keskustelussa saa lukea 10 kertaa että "rumalla ei tee mitään" tai "paska ähki päälläsi" jne. MAT-teoriakin esittelee vain jonkun rakenteen ymmärtää maailmaa, ei miten tilannetta pitäisi kehittää. Vai miten.
Tietysti keskustelu sujuu, jos vain mielistelään ja kehutaan naisia, mitään ikävää ei saisi sanoa, se leimataan heti katkeruudeksi.
Eälmä nyt vain on sellaista, että ihmiset on eri mieltä asioista, live-elämässä ihmiset miettii mitä sanovat, ovat tai ainakin yrittävät olla korrekteja, mutta tällaisella palstalla on helppo sanoa mitä todella ajattelee, ja on helppo purkaa turhautumiaan.
Jos lukee epämiellyttäviä totuuksia tai "totuuksia" eikö niistä pidä, niin parasta pysytellä poissa.
Kuka on halunnut naisten mielistelyä ja kehumista? Luulin että palstalla on tarkoitus keskustella SINKKUELÄMÄN hyvistä ja huonoista puolista, ei miehistä tai naisista.
on ollut tällainen jo vuosia
palstalla voi nostaa tasoaan jo pelkästään häipymällä pois tästä likaviemäristä.
"On se jännä, että palstalla (jonka tarkoitus on ainakin minun ymmärtääkseni olla sinkkujen kohtauspaikka, jossa voi KESKUSTELLA asioista)"
Ongelma tällä palstalla ja Naisen logiikka-palstalla on että kun aina välillä joku mies tekee asiallisen aloituksen jossa iskee asian ytimeen, naiset eivät kestä sitä ja haukkuvat miehen katkeraksi naisten vihaajaksi. :) Toinen vaihtoehto naisilla on häipyä vähin äänin ketjusta pois vastaamatta mitään, jolloin ketju tippuu pois etusivulta. Naiset ei kestä itseensä kohdistuvaa kritiikkiä. Ainut jota naiset haluaa on perseen nuolentaa miehiltä.
tarkoitus on minun mielestäni käsitellä asioita useammasta eri näkökulmasta ja siihen ei liity toisten keskustelijoiden henkilökohtainen arvostelu. - Hyvä keskustelija kestää tietysti provosoitumatta vaikka millaista piikittelyä, mutta itse en ole ainakaan vielä niin karaistunut ;)
Minusta tuo sinun esittämäsi ongelma on liian yleistävä. - Yhtä lailla näillä palstoilla kirjoittaa aivan asiallisia naisia, jotka haluaisivat myös keskustelun pysyvän asiallisena eikä henkilöönkäyvänä. Toisten haukkumisella ei saavuteta mitään uutta.