YT-neuvottelut

Luotto 300

Meillä 300:n työntekijän yrityksessä yt-neuvottelut on lyhenne YTK:laisten ulospotkijaisista ja hyvä näin.

2

843

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuuluin aikoinani

      väärin! YTK:laiset on ne, jotka saavat pitää työpaikkansa, muut potkitaan pellolle. Ovat työnantajille edullisempia, eivät lakkoile, kun YTK ei ole ammattiliitto!

    • tee näin

      Niinkauan kuin itse valtiovaltakin hyväksyy ay-liikkeen kiristys ja uhkailu oikeudet, niin kauan on oikeutettua kuulua liittoon, soluttautua siihen ja kupata siitä rahaa. Ay-kassan rahat on kupattava koska ne verovaroilla katettu. Vain työttömien massaliike ja työttömien luokan hallitseva asema yhteiskunnassa voi kumota ay-liikkeen.


      Ay-kassan rahat on kiskottu veronmaksajien selkänahasta.
      tottakai valtion rahoittamasta kassasta kannattaa aina ottaa rahat pois.. hölmähän se on joka ei ota niitä rahoja kun ne on veroilla katettu .... niin kauan kuin itse valtiovaltakin hyväksyy ay-liikkeen toiminan, niinkauan on oikeutettua kuulua liittoon ja kupata demarin jakelemat rahat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      73
      2951
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      52
      2240
    3. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      24
      1949
    4. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      385
      1460
    5. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      66
      1363
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      42
      1350
    7. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      56
      1109
    8. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      1089
    9. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      77
      1051
    10. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      47
      983
    Aihe