Eli ostin tänään Seppälästä irtokynnet. Makso jotai 3,95 € Millasia nää teidän mielestä on, onko kokemusta ja tekeekö se liima omille kynsille huonoa?
Huomasin ainakin että sen mukana tullut liima oli aika vahvaa ja supernopeesti kuivuvaa. Laitoin tipan sormelle, nipistin toisen sormen siihen ehkä alle 2 sekunniksi ja se otti jo aikalailla kiinni että jos olis kauemmin ja vetäis irti, ni varmasti nahka lähtis.
Jos kynnet sillä laittaa kiinni ni millä hitolla mä saan ne pois?
Ja onko kokemusta tämmösistä..?? Ne oli ihan tavalliset kynnet, missä on sellane valkonen reuna. eli se ranskalainen manikyyri vähäniinku ;DD
Seppälän irtokynnet!!
8
1062
Vastaukset
- lakföjse
ottaa liimapullo mukaan jos ja kun lähdet kynsies kas liikkeelle.
10euron kynnet paljon paremmin, ja tuntuuki paljo paremmilta sormis. ei sellasilta köykäsiltä niinku noi halvemmat :)- oumaigaad
mä ostin sielt kerra just jotkut 4e maksavat kynnet, iha suht hyvi ne kesti, paitsi ku lähín kouluu, kynsi tipahti.. joten todellakin kantsii pitää liimapulloo mukana. Kyllä sä ne pois saat, eiköhän ne itestäänkin lähe jonkun viikon sisällä... ja jos lukee ne ohjeet sielt takaa, ni siel lukee et kun kynnet haluu pois, pitää ne irrottaa kastamalla kynnet asetoniin eli kynsilakanpoistoaineeseen:)
- nnnnfffffff
oumaigaad kirjoitti:
mä ostin sielt kerra just jotkut 4e maksavat kynnet, iha suht hyvi ne kesti, paitsi ku lähín kouluu, kynsi tipahti.. joten todellakin kantsii pitää liimapulloo mukana. Kyllä sä ne pois saat, eiköhän ne itestäänkin lähe jonkun viikon sisällä... ja jos lukee ne ohjeet sielt takaa, ni siel lukee et kun kynnet haluu pois, pitää ne irrottaa kastamalla kynnet asetoniin eli kynsilakanpoistoaineeseen:)
kesti vajaa 2 tuntia. Ne vaa tippui heti ku yritti ottaa esim. laukusta kiinni.
Nyt kasvatin omat jotka näyttävät tekokynsiltä. Jos kynnet eivät kasvaa tai ovat heikkoja kannattaa hoitaa niitä, ni kyllä ne kasvaa ja pysyvät! ;) - biljoonatsiljoona
nnnnfffffff kirjoitti:
kesti vajaa 2 tuntia. Ne vaa tippui heti ku yritti ottaa esim. laukusta kiinni.
Nyt kasvatin omat jotka näyttävät tekokynsiltä. Jos kynnet eivät kasvaa tai ovat heikkoja kannattaa hoitaa niitä, ni kyllä ne kasvaa ja pysyvät! ;)Kasvatit omat kynnet JOTKA NÄYTTÄÄ TEKOKYNSILTÄ??? :D
Kaikkea sitä kuuleekin! Huh huh!
Tän päivät naurut! :D - sdfskjfskj
nnnnfffffff kirjoitti:
kesti vajaa 2 tuntia. Ne vaa tippui heti ku yritti ottaa esim. laukusta kiinni.
Nyt kasvatin omat jotka näyttävät tekokynsiltä. Jos kynnet eivät kasvaa tai ovat heikkoja kannattaa hoitaa niitä, ni kyllä ne kasvaa ja pysyvät! ;)aijjaa vai että " heikkoja kannattaa hoitaa, nii kyllä ne kasvaa ja pysyy"
mä kuule hoidan kynsiäni jatkuvasti ja näin mut kappas ne vaan aina lohkee ja ne on muutenki semmoset löysät eikä kasva.. - amisxx
sdfskjfskj kirjoitti:
aijjaa vai että " heikkoja kannattaa hoitaa, nii kyllä ne kasvaa ja pysyy"
mä kuule hoidan kynsiäni jatkuvasti ja näin mut kappas ne vaan aina lohkee ja ne on muutenki semmoset löysät eikä kasva..Oletko ajatellut, että hoidat niitä väärin tai huonosti?
Suurin asia mikä vaikuttaa kynsien kasvuun ja kuntoon on ravitsemus, eikä vahvistavat kynsilakat sun muut kynteen laitettavat aineet.
- ravitsemustar
kannattaa kiinnitää huomiota ravitsemukseen. itselläni on kyllä kovat ja kestävät kynnet ja uskon sen olevan ravintolisien ansiota. googleta mitkä ravintoaineet vaikuttavat kynsien kasvuun ja kestävyyteen. ainakin kalsium, pii.... jne.
- surkeetkynnet
ni mistä ostatte niitä *parempia* kynsiä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksköhän mä oon tuolla
Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup436801Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su1055380Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene233622- 503271
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1173187Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko252915Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.402441Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla322361- 452028
Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?291862