Millainen on mielestänne 'paha poika'?
Odotan mielenkiinnolla vastauksianne...
Odotan mielenkiinnolla vastauksianne...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
on g.m, luvassa jaaritusta ja vilosofiaa..........................
tai vänksy, kaks joka näkee g.m:n kaikkialla :D
g.m itse halajamassa huomioo.
sellane on paha paha poika
josta sellanen vähän kasvatuskyvytön äiti sanoo, että sä olet paha poika.
huoranpenikaksi ku olin pieni :( menetti tehoansa ku tajusin sen haukkuvan itteään.
sulle silti väärin. Sä olet ollut sitäpaitsi varmasti kiva pieni poika.
mut piäasiassa kyllä
eikä sunlaiselle kivalle pienelle pojalle ois saanu sanoo sillai. Äiti teki tuhmasti.
...pitää setien antaa piiskaa....
Kaikki lasten nimittelijät hanuri paljaaksi ja Riku-sedän eteen kontilleen :) Thanks god en joudu siihen riviin :) sillä mä mieluummin antaisin kuin saisin piiskaa :)
Tämähän on oikeastaan aika hyvä kysymys. Mä olen aina lähtenyt siitä että kukaan ei ole paha. Pahuus sinänsä ei ole kiinnostava ilmiö, sillä se on tulos jostain tapahtuneesta. paha on tapahtumissa, ei ihmisissä. Oikeastaan pahaa ei ollutkaan ennen hvyää, ja hyvä on yhtä naiivi näkemys maailmasta ja sen ilmiöistä.
Eli paha ja hyvä on tapoja selittää jokin ilmiö. Eli se poika ei ollut paha vaan huomionhaluinen.
Väitätkö todella että pahoja poikia ei ole olemassa??
Luulen muuten että kysymystäni ei oikein ymmärretty. Ajatukseni lähti vain siitä kun niin monia nimitetään pahoiksi pojiksi ja jotkut jopa yrittävät olla PAHOJA POIKIA siinä mitenkään onnistumatta... Mielestäni kukaan ei yrittämällä voi olla paha poika. Joko vain on tai ei.
linnakundi.