MIstä varakas dandy?

Tajuavatko suomalaiset miehet enää vanhan kunnon seuraneiti ja elättäjä -kaavan päälle? Olen vetävä mutta vähävarainen neito, ja etsin itselleni ihan rehellisesti elättäjää, jolle olisin vastapalvelukseksi hyvä ja viehättävä seuraneiti ja laittaisin kaiken energiani nättinä pysymiseen. Inhoan tasa-arvoa!

Keskustelua aiheesta kiitos! Ja vapaaehtoiset kivat elättäjämiehet voivat heittää viestiä kauniille ja mukavuudenhaluiselle neidolle ossaan [email protected]
4171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mene muualle etsimään niitä asiakkaitasi. Pistä ilmoituksesi vaikka sihteeriopiston sivuille.

Äänestä

Olet ihan liian vanha. Kuka muka valikoisi lähes kolmekymppisen akan, jos kerran kyse on pelkästä rahasta eikä tunteita ole? Ennemmin joku kisakireä 19-kesäinen, säilyy pidempään nättinä.

Inhoat tasa-arvoa, koska olet laiska ja kyvytön nainen. Sinulla ei ole kykyjä eikä kärsivällisyyttä menestymiseen, joten haluaisit elää toisen rahoilla. Myy persettäsi. Sillä saat rahaa.

Äänestä

Suurin osa suomalaisista miehistä haluaa että nainen käy töissä. Ehdottamastasi järjestelystä tuskin on kovin moni kiinnostunut. Joissain muissa maissa on yleisempää että nainen on ns. kotiäiti. Luulisin että sun kannattaa suunnata semmoiseen maahan jos todella moista haluat.

Äänestä

...ettei tämä ole joko trolli tai sitten yritys naamioida prostituutiomainos näennäisesti vähän tasokkaammaksi "seuraneiteilyksi".

Ikään kuin seuraneidille riittäisi olla viehättävä ja pysyä nättinä! Jos joku on valmis maksamaan naisen seurasta muissakin kuin seksuaalisissa merkeissä, voisi kuvitella ostajan vaativan vähän muutakin kuin näyttävää pintaa. Esimerkiksi tsaarien aikaan Venäjällä aatelistytöt kävivät koulun, jossa heidän päihinsä taottiin hyvä yleissivistys (jotta puheenaiheita riittäisi miehen kanssa ja seurapiireissä), ja lisäksi heitä opetettiin viihdyttämään muillakin instrumenteilla kuin nahkahanurillaan. Nämä ominaisuudet edesauttoivat heidän menestystään avioliittomarkkinoilla; kun nyt feminismin aikakaudella "tasa-arvoisessa" parisuhteessa naiselta ei ole lupa vaatia yhtikäs mitään, samat myyntivaltit toimisivat kaupallisilla seuramarkkinoilla entistäkin paremmin.

Niinpä ihan vinkkinä: jos aiot myydä muutakin kuin persettä, yritä tehdä ilmoituksella sellainen vaikutelma, että sinulla on myös henkistä pääomaa tarjottavaksi. Tästä mainoksesta sellaista mielikuvaa ei päässyt syntymään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


filana kirjoitti:

Tajuavatko suomalaiset miehet enää vanhan kunnon seuraneiti ja elättäjä -kaavan päälle? Olen vetävä mutta vähävarainen neito, ja etsin itselleni ihan rehellisesti elättäjää, jolle olisin vastapalvelukseksi hyvä ja viehättävä seuraneiti ja laittaisin kaiken energiani nättinä pysymiseen. Inhoan tasa-arvoa!

Keskustelua aiheesta kiitos! Ja vapaaehtoiset kivat elättäjämiehet voivat heittää viestiä kauniille ja mukavuudenhaluiselle neidolle ossaan [email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu