smiley

haluaisin tietää ko. lävistyksestä hieman. olen kuullut, että se kasvaa suht nopeasti ulos. eli pysyvyys ei taida olla parhaasta päästä? ja muutakin saa kertoa, vaikka kuinka paljon tuntui laittaminen, miten parani jne..:D
2265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pakko sanoa että tämä on niitä omituisinpia paikkoja laittaa lävistys!! itselläni ei kyllä tätä kyseistä läväriä ole(enkä muuten otakkaan) mutta olen kuullut että melkonopeasti kasvaa ulos(valuu,ihan miten vaan)... voit kysellä enemmän asiantuntijoilta,tai se on ainakin järkevämpää:)

Äänestä
  • itse olin innoissani ottamassa smileya viime kesänä, mutta lävistäjä sanoi, että harkitse tarkkaan, sillä se saattaa onnistua vasta kolmannella laittamisella, jolloin kohta on rustoittunut ja lävistys pysyy vasta sen jälkeen.
    tuolloin otinkin sitten septumin, mutta smileya himoitsen silti kovasti. eli jos otat sellaisen, niin kerro ihmeessä miten kävi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MananTytär85 kirjoitti:

haluaisin tietää ko. lävistyksestä hieman. olen kuullut, että se kasvaa suht nopeasti ulos. eli pysyvyys ei taida olla parhaasta päästä? ja muutakin saa kertoa, vaikka kuinka paljon tuntui laittaminen, miten parani jne..:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu