Rakastin sinua ja rakastan edelleen hyvin paljon..mutten saa sinua koskaan enää, tiedän sen.. Tähän täytyy tottua, vaikka se on todella vaikeaa.. Miksi kerrot rakastavasi minua? Mksi kerrot kaiken olleen totta mitä kerroit minulle? Mikset voi edes valehdella minulle,ettet sinä rakasta ja välitä minusta? Mksi sanot minua hyväksi ihmiseksi?miksi et hauku ja puhu minusta pahaa..jotta minun olisi helpompaa luovuttaa ja päästää irti sinusta,unohtaa sinut jonnekkin sydämmen syövereihini..
Miksi elämä on niin vaikeeaa? en haluaisi tehdä tätä,mutta minun on lakattava ajattelemasta sinua..en saa ajatella sinua hyvänä ihmisenä,sielunkumppanina..koska jos olisit ollut sielunkumppanini niin en olisi tässä nyt yksin..en todellakaan..et sinä oikeasti tainutkaan rakastaa?
hyvästi..
4
875
Vastaukset
- :(
Kenelle kirjoitit?
- your soulsister
Itselläni samat fiilikset. Miten päästä omien tunteidensa Herraksi, kun tunteet ovat niin vahvat edelleen. Silti tiedän, jotten toista enää saa vierelleni.
- asua
Kuin minun näppiksiltäni tämä viesti.
voisin heittää ilmoille muutamia toiveita:
1. älkää ihmiset hyvät käyttäkö sanaa "rakastan" turhaan. Kertokaa rakkaudestanne vain kun olette täysin varmoja tunteistanne
2. älkää suotta säästelkö toisen tunteita eron hetkellä. kaikki tällainen lässytys "omasta epävarmuudesta ja haluan vain sinun parastasi ja ansaitset enemmän" on ihan pelkkää diipadaapaa
3. kertokaa suoraan, että ette rakasta, ette halua olla kyseisen ihmisen kanssa
4. kantakaa vastuu omista sanoistanne, tekemisistänne ja virheistänne Mutta mitäs menin mokaamaan. Tiedät varsin hyvin miten mua hävettää. Et hyvästi vaa ittelles.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista997893- 1075627
- 2754891
- 494863
- 763637
- 512869
- 632615
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222478Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292412- 412294