Minulla on todella ohuet hiukset ja tikkusuorat joihin ei mikään kampaus, leikkaus, kemikaali sun muu tepsi kun ne aina vaan hakeutuu tylsästi valumaan pitkin päänahkaa. Kampaajakin joskus sanoi että on erityisen vaikeat tässä mielessä. Haluaisin niin kovasti tuuheemman oloiset hiukset. Onko mitään temppua?
Miten sais tuuheemmat hiukset?
nainen 35v
3426
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla sama ongelma kunnes aloin käyttää clipon aitoahiusta, suosittelen lämpimästi.
ala syödä apteekista saatavaa briorin valmistetta. Se oikeasti auttaa ja sillä olen itse saanut hiukset vahvemmiksi ja haarahiukset pois.Lisäksi se vielä nopeuttaa hiusten kasvua.Itselläni oli upeat takapuoleen asti ulottuvat kauniit ja hyvä kuntoiset hiukset kunnes eräs parturi pilasi ne täysin.Mutta nyt ne on jo taas kunnossa ja syön briorinia säännöllisesti. Muutama vuosi ja hiukset ovat taas tosi pitkät.Mutta suosittelen että sitä kokeilisit kun nykyinen oma parturini sitä myös muille on suositellut kun on nähnyt tuotteen vaikutuksen.
Kannattaa leikata lyhyemmäks hiuksia jollon ne helepommin sua tuuheutettua. Ite suan heleposti tuuheutuettua ku on medium ja kerroksittain leekatut, ku pesen hiukset kuivoon hiustenkuivaajalla jollo tulloo (ainaki itelläi) tuuheutta lissee. Aamusi ku laetan hiuksia nii mie käätän hiustenkuivaajoo, helepottaa.
Kannattoo märkiin hiuksiin laittoo hoiusvaahtoo, pääalas sillee että hiukset roikkuu ja hiustenkuivaajalla kuivata harjan kaa. Sitte vaa yrittämmää jotennii tuuheuttaa ja lopuks lakkaa.
Itte käätän välillä hiusvahaa (kannattaa ottoo sormilla sitä ja lämmittee sitte käsissä) :)
Kyllä sitä oppii ku monta kertaa laittaa hiuksia :D
onneva yrityksee :D