PASKAN -Ku viel tietäis mitä se funk on???
ELVIS ALOITTI KOKO
11
982
Vastaukset
- Dani
Hitto, miksi ihmiset kuvittelevat että Elvari keksi kaiken? Ihan kummallista. Hankkisivat sivistystä ennen kuin tulevat tänne mitään väittämään. Katsos tuolta edellisestä, alapuolelta. Siellä on linkki mikä selventää funkin olemuksen.
- Gwen
Nimenomaan, ei kannata tulla säveltämään jostain elviksestä.....
On se sentään rokkia edistäny, mutta siihempä se jää.....
Beatles se vasta kovaa kamaa on, se sentää on tehny jotain - Dani
Gwen kirjoitti:
Nimenomaan, ei kannata tulla säveltämään jostain elviksestä.....
On se sentään rokkia edistäny, mutta siihempä se jää.....
Beatles se vasta kovaa kamaa on, se sentää on tehny jotainTaitaa se olla niin että jokainen pitää omaa lempi bändiään parhaana kaikista muista. Beatles rikkoi rajoja mutta eipä sekään sen kummoisia keksinyt.
- king
elvis on kuningas
- Dani
king kirjoitti:
elvis on kuningas
Niinhän sitä jotkut väittävät.
- joonas
Dani kirjoitti:
Niinhän sitä jotkut väittävät.
eihän elvis tehny ite yhtäkään sen biiseistä..
- Dani
joonas kirjoitti:
eihän elvis tehny ite yhtäkään sen biiseistä..
En menisi itsekkään sanomaan että Elvari olisi mitenkään muiden laulajien yläpuolella. Miehellä oli ääni ja suosio, that`s it. Tokaisin vain että niinhän sitä jotkut väittävät, että Elvis is the king.
- Riikka
Olen samaa mieltä mitä funk oikein on
- Dani
..Kerrankin ihmiset jaksaisivat herranjumala lukea kaikki viestit ensin ja kysyä sitten. ei se niin vaikeaa ole.
- Glamslam
Lyhyesti sanottuna funk on eräänlainen populaarisen musiikin muoto, joka yhdistelee jazzia, bluesia, soulia ja jolle on ominaista selkeä rytmi ja bassokuviot.
Tuntumaa souliin ja funkiin saat perehtymällä mm. artisteihin James Brown, Stevie Wonder, Isaac Hayes, Rick James ja Prince. Elvari ei todellakaan funkia keksinyt, eikä keksinyt sen enempää rock'n'rolliakaan, eikä pahemmin omia biisejäänkään. Kingi se oli siinä että osas tulkita ensimmäisenä valkoisena ns. mustaa musiikkia ja yhdistää sitä omaan juttuunsa. Karismaahan sil oli, ei siinä mitään, mutta niin oli Little Richardillakin. - TIETOA
Glamslam kirjoitti:
Lyhyesti sanottuna funk on eräänlainen populaarisen musiikin muoto, joka yhdistelee jazzia, bluesia, soulia ja jolle on ominaista selkeä rytmi ja bassokuviot.
Tuntumaa souliin ja funkiin saat perehtymällä mm. artisteihin James Brown, Stevie Wonder, Isaac Hayes, Rick James ja Prince. Elvari ei todellakaan funkia keksinyt, eikä keksinyt sen enempää rock'n'rolliakaan, eikä pahemmin omia biisejäänkään. Kingi se oli siinä että osas tulkita ensimmäisenä valkoisena ns. mustaa musiikkia ja yhdistää sitä omaan juttuunsa. Karismaahan sil oli, ei siinä mitään, mutta niin oli Little Richardillakin.pelle ELVIS aloitti koko populaarisen kulttuurin.
fakta on faktaa. funkki on **********
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k16310605Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t887491Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1067377Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37346Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t227321Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit427269Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1136677Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv296506Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa885733Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?485515